Łuków

Łukowska drogówka podsumowała weekend

Region Pon. 08.07.2024 11:51:05
08
lip 2024

Ponad 100 przekroczeń prędkości i 2 zatrzymane prawa jazdy. To efekty pracy mundurowych z łukowskiej drogówki w trakcie minionego weekendu „Niechlubnym rekordzistą” był 34-latek, który jechał w Kosutach z prędkością 141 km/h. Kierujący „dostał” mandat, punkty karne i już stracił prawo jazdy.

W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

Funkcjonariusze w tym czasie skontrolowali wiele pojazdów. Wśród nich ponad sto jechało z prędkością niedozwoloną. Każdy z kierowców poniósł już konsekwencje, a ich „konta” wzbogaciły się o punkty karne. Wśród nich znaleźli się też i tacy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-latek z gminy Stanin, który kierował swoim motocyklem w obszarze zabudowanym i jechał w Kosutach z prędkością 141 km/h. Mężczyzna nie kwestionował pomiaru miernika prędkości i „dostał” 2500 złotych mandatu. 34-latek już stracił prawo jazdy, a na jego konto „wpadło” 15 punktów karnych.

Prawo jazdy stracił też 41-latek z gminy Wojcieszków, który jechał w sobotę na ulicy Wojska Polskiego z prędkością 114 km/h. Punkty karne i 2000 złotych mandatu to dodatkowe konsekwencje z jakimi się spotkał

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

asp. szt. Marcin Józwik

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Łukowianin Wt. 09.07.2024 09:35:46

Wszystko fajnie tylko dlaczego policjanci nie słyszą jak codziennie po mieście jeżdżą motocykle i samochody z przerobionymi układami wydechowymi.Czesto te jazdy odbywają się po 22 a dojeżdżające i odjeżdżające motocykle są słyszalne z kilku kilometrów.A może Art 60 pkt 2 ustęp 2 w Łukowie nie obowiązuje ?

Najnowsze informacje

Facebook