Kultura

Łuków: wszyscy wszystkim ślą życzenia

Region Pon. 20.12.2021 09:11:33
20
gru 2021

W niedzielne popołudnie 19 grudnia przy choince ustawionej na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie odbyło się wigilijne spotkanie mieszkańców. Towarzyszył mu koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej pod batutą Tadeusza Bochmana.

Już od kilku lat z inicjatywy społecznika Andrzeja Zdrojewskiego odbywają się w Łukowie wigilijne spotkania mieszkańców. Tuż przed świętami na Placu Solidarności i Wolności organizowane jest wydarzenie, podczas którego możemy sobie nawzajem złożyć świąteczne życzenia. W tym roku takie spotkanie również się odbyło. Za jego organizację odpowiadały wspólnie Towarzystwo Fruwającej Muchy, Motoweterani, Łukowska Rada Seniorów, Łukowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza oraz Urząd Miasta.

Spotkanie rozpoczął ksiądz proboszcz Jerzy Cąkała. Po wspólnej modlitwie był czas na życzenia i dzielenie się opłatkiem. Następnie kolędy zaśpiewali seniorzy, a po nich koncert dała orkiestra dęta pod batutą Tadeusza Bochmana. Można też było skosztować świątecznych przysmaków przygotowanych przez Towarzystwo Fruwającej Muchy i Motoweteranów oraz przez seniorów z różnych klubów.

Spotkanie na Placu Solidarności i Wolności było okazją aby złożyć sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.AKup/Js

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Maxsim Pon. 20.12.2021 09:33:49

Żeby nie organizatorzy ich rodziny i oficjele to na placu choinka stała by sama. Uśmiech burmistrza "bezcenny".

Najnowsze informacje

Facebook