Siemiatycze

Komisarz Michał Chmurkowski nowym Komendantem Powiatowym Policji w Siemiatyczach

Region Śr. 27.03.2024 09:25:33
27
mar 2024

W obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Kamila Borkowskiego, odbyło się uroczyste wprowadzenie do siemiatyckiej jednostki Policji Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach komisarza Michała Chmurkowskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji i służb mundurowych, księża dziekani siemiatyckich parafii, a także funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.

Uroczysta zbiórka z okazji wprowadzenia do siemiatyckiej jednostki Policji Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach, komisarza Michała Chmurkowskiego odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach  25 marca.

Podczas uroczystości komisarz Michał Chmurkowski przywitał Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, a następnie złożył meldunek o przejęciu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski pogratulował nowemu komendantowi oraz życzył powodzenia na nowej drodze zawodowej. Komisarz Michał Chmurkowski zapewnił, iż jest gotowy do podjęcia wyzwania i dołoży wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom społeczeństwa w zapewnieniu bezpieczeństwa w powiecie siemiatyckim.

Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach komisarz Michał Chmurkowski to funkcjonariusz z blisko 28-letnim stażem służby w Policji, którą rozpoczął 20 maja 1996 roku. Od początku związany jest z pionem kryminalnym. Pełnił służbę między innymi na stanowisku: Kierownika Ogniwa Dochodzeniowo-Śledczego Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji III w Białymstoku, Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, Komendanta Komisariatu Policji I w Białymstoku i Komendanta Komisariatu Policji III w Białymstoku. Od dnia 17 lutego 2023 roku pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach, a z dniem 1 listopada 2023 roku został powołany na to stanowisko. Od dnia 9 lutego 2024 roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach.

Źródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
wyborca Śr. 03.04.2024 09:19:38

Ktoś ewidentnie Pana Komendanta w wojewódzkiej komendzie nie lubi. Awans na komendanta w zapyziałej 3-cio rzędnej miejscowości gdzieś na samym końcu województwa to raczej nie zaszczyt. Zresztą 28 lat stażu, czyli zostało 2 lata nudnej roboty emeryturka. Życzymy jak najlepiej, zatroskani mieszkańcy.