Siemiatycze

Kolejny kurier przewożący imigrantów zatrzymany - wpadł dzięki czujności hajnowskiego policjanta na wolnym

Region Czw. 16.11.2023 16:27:39
16
lis 2023

Hajnowski policjant w czasie wolnym zareagował widząc w lesie samochód. Podejrzewał, że kierowca Opla przewozi osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Funkcjonariusz pojechał za pojazdem i powiadomił dyżurnego hajnowskiej komendy. Po chwili „kurier” był w rękach policjanta. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjant z zespołu wykroczeń w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na opla na śląskich numerach rejestracyjnych. Pojazd początkowo zaparkowany był w lesie w pobliżu uroczyska Krynoczka. Przejeżdżający tamtędy funkcjonariusz, w lusterku wstecznym swojego samochodu zauważył, jak z zarośli wybiega grupa osób, która następnie wsiada do zaparkowanego samochodu. Po chwili opel ruszył i zbliżył się do pojazdu policjanta. Wtedy hajnowski funkcjonariusz nabrał podejrzeń, że kierowca Opla przewozi osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Policjant natychmiast ruszył za pojazdem i powiadomił dyżurnego komendy.

Opel poruszał się drogą leśną w kierunku miejscowości Budy. W pewnym momencie kierowca nagle zatrzymał samochód i zaczął zawracać. Z uwagi na to, że droga była wąska i nie było na niej możliwości bezkolizyjnego wyminięcia się, policjant gestem ręki poprosił kierowcę o zjazd na pobocze. Wtedy funkcjonariusz podjechał do pojazdu uniemożliwiając kierowcy i siedzącemu za nim pasażerowi otwarcie drzwi. Policjant poinformował kierowcę opla, że jest funkcjonariuszem hajnowskiej komendy.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 43-letni obywatel Ukrainy. Przewoził on 4 obywateli Egiptu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Po chwili na miejsce dojechali również policjanci z małopolskiego oddziału prewencji. Obywatel Ukrainy oraz osoby, które nielegalnie przebywały na terenie Polski zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Hajnówka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.