Siemiatycze

Kolejna sztuka w wykonaniu wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach

Region Czw. 19.01.2023 17:26:02
19
sty 2023

Integracja przez teatr, to cykl spotkań w wykonaniu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. Spotkanie takie zorganizowano w czwartek, 19 stycznia zapraszając mieszkańców do szkolnego teatru. Na tę okazję przygotowano sztukę, która łączyła jasełka i baśnie Andersena.

Aktorzy zagrali to przedstawienie dwukrotnie, bo zaproszonych przyjaciół szkoły nie sposób byłoby w jednym czasie pomieścić na widowni. Zaproszono darczyńców i przyjaciół, przedstawicieli urzędów, instytucji i firm, służby mundurowe, wolontariuszy i osoby wspierające placówkę przekazując 1,5% podatku dochodowego.

Spektakl, który mieli okazję obejrzeć zaproszeni goście był przygotowany z ogromną starannością. Poruszający scenariusz, niezwykłe wykonanie, słowa i muzyka przeniosły widzów w świat pełen postaci biblijnych i baśniowych. W stajence betlejemskiej Świętą Rodzinę odwiedzili trzej królowie, pastuszkowie, ale i dobrze znani bohaterowie popularnych baśni.

Na widowni licznie obecne były dzieci z miejskich i gminnych przedszkoli oraz uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Ci najmłodsi widzowie wydawali się najbardziej poruszeni sztuką, a kiedy Mikołaj na scenie pytał czy są tu jakieś grzeczne dzieci, to odpowiadali i aktorzy, i widzowie. Przedszkolaki żywiołowo reagowały też na efekty specjalne jakie zastały użyte w przedstawieniu, zrywały się z miejsc, gdy z nieba leciały bańki mydlane, a potem sypał śnieg.

Spotkanie było okazją do składania życzeń oraz dziękowania za życzliwość. Nie zabrakło też upominków i wizyty Mikołaja. Trzeba jednak podkreślić, że takie teatralne spotkanie w Szkole Specjalnej, to coś więcej niż rozrywka czy integracja, to poruszająca lekcja życia, szacunku, empatii i pokory. Dyrektor ZSS Urszula Obrcyka przypomniała historię szkoły oraz rolę osób i instytucji, które przyczyniły się do jej powstania, a dziś pomagają, by placówka mogła bez zakłóceń otaczać opieką wyjątkowe dzieci, które do niej trafiają.


ABol/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.