Łuków

Jest dofinansowanie na budowę ulic Stankiewicza i Łukasiewicz

Region Pt. 29.09.2023 07:14:28
29
wrz 2023

Burmistrz Piotr Płudowski podpisał umowę z wojewodą Lechem Sprawką o przekazaniu dofinansowania na budowę ulic Stankiewicza i Łukasiewicz. To umowa, na którą czekano kilka miesięcy. Trzeba było bowiem powtórzyć cały proces związany z wydaniem pozwolenia na budowę tych ulic. O podpisaniu umowy burmistrz poinformował na sesji Rady Miasta, która odbyła się 28 września.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku władze Łukowa złożyły wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie na budowę ulic Stankiewicza i Łukasiewicz. Decyzja o przyznaniu środków zapadał na początku lutego tego roku. Ale wówczas jeden z mieszkańców ulicy Stankiewicza złożył skargę do wojewody lubelskiego na wydane już prawomocne pozwolenie na budowę. Mieszkaniec dopatrzył się tam uchybień. Wojewoda postanowił to wyjaśnić i uchylił pozwolenie na budowę. Tym samym „wstrzymał” też podpisanie umowy z miastem na przekazanie dofinansowania.

Władze miasta musiały w tej sytuacji ponownie przeprowadzić procedurę uzyskania pozwolenia na budowę. I takie pozwolenie właśnie otrzymały. Kiedy stało się ono prawomocne, umowa z wojewodą Lechem Sprawką została podpisana. Doszło do tego 27 września, o czym burmistrz Piotr Płudowski poinformował oficjalnie dzień później, podczas sesji Rady Miasta: „Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które były zaangażowane w te sprawę. Dziękuję też panu wojewodzie za tę możliwość odczekania. Nie zostaliśmy wyrzuceni z listy podmiotów zakwalifikowanych do dofinansowania. Tam w Urzędzie Wojewódzkim czekano cierpliwie na nową decyzję o pozwoleniu na budowę”.

Wojewoda poczekał i umowa jest. Teraz jak mówi nam burmistrz Piotr Płudowski, po tym jak wprowadzono na sesji do budżetu miasta otrzymane dofinansowanie, które wynosi blisko 1,6 mln zł, natychmiast zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy. Budowa ulic Stankiewicza i Łukasiewicz, która ma kosztować w sumie 4 mln zł, ma ruszyć jeszcze w tym roku.

zdjęcie: Urząd Miasta Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Łukowiak Pt. 29.09.2023 07:48:56

No nareszcie. A który to mieszkaniec ul. Stankiewicza tak namieszał?? Ciekawy jestem czy w efekcie, jego ingerencja wpłynęła na plus, czy na minus tej inwestycji. ??? Na pewno opużniła znacznie sam proces realizacji.