Siemiatycze

Jechali za szybko – stracili prawa jazdy

Region Śr. 10.07.2024 13:13:46
10
lip 2024

Mundurowi z siemiatyckiej drogówki zatrzymali do kontroli 3 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Miejsca przeprowadzonych kontroli były wskazywane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa. Niestety nadal są tacy, którzy to bagatelizują. W ostatnich dniach policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy stracili prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Jako pierwszy na policyjny radar wpadł kierowca Volvo. 68-letni mieszkaniec Siemiatycz jechał w Osłowie o 59 km/h za szybko. Dwie godziny później, w tym samym miejscu wpadł kierowca Opla. 33-letni siemiatyczanin jechał z prędkością 112 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość to 50 kilometrów na godzinę. Ostatni z kierowców, który stracił prawo jazdy to 54-letnia mieszkanka Siemiatycz. Kobieta jechała przez Krynki - Sobole o 59 kilometrów na godzinę za szybko. Kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiły punkty.

Miejsca kontroli nie były przypadkowe. Internauci wielokrotnie wskazywali, że dochodzi tam do przekraczania prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawnione wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy.

Źródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook