Siemiatycze

Grodzisk podłączy do własnego ujęcia wody kolejnych mieszkańców gminy

Region Śr. 29.05.2024 15:57:12
29
maj 2024

We wcześniejszych latach w gminie Grodzisk w ramach większej inwestycji zbudowano linię wodociągową z Korycin. Dzięki temu podłączono do gminnej sieci miejscowość Małyszczyn i jedną ulicę we wsi Czaje. Teraz dobudowano brakujący łącznik, dzięki któremu cała wieś Czaje korzystać będzie z gminnego ujęcia wody w Czarnej Średniej.

Około 200 metrów sieci wodociągowej - tyle potrzeba było do połączenia dwóch oddzielnie funkcjonujących linii zaopatrujących w wodę wieś Czaje w gminie Grodzisk.

Mieszkańcy korzystający z dostaw wody realizowanych przez Przedsiębiorstwo usług Komunalnych FARE w Ciechanowcu po zakończeniu inwestycji będą podpisywać umowy z nowym dostawcą tj. firmą Wodociągi Podlaskie. Do zakończenia inwestycji potrzebne są też badania wody.

Jak powiedział Katolickiemu Radiu Podlasie Podlasie Maciej Kowalczuk z Urzędu Gminy w Grodzisku, zadanie kosztowało niespełna 60 tys. zł. Dzięki zbudowanemu hydrantowi inwestycja przyczyni się też do podniesienia poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Radek R. Śr. 29.05.2024 19:21:30

Dzięki staraniom byłego wójta Dariusza Tatarczuka to się stało że jest nowy wodociąg i wielkie dzięki mu za to . Za pięć lat wróci na fotel wójta i dalej będzie nasza gmina się rozwijać. Obecny gołębiarz zmarnuje pięć lat dla nas i gminy .