Siemiatycze

Egzaminy ósmoklasistów, dzień drugi - matematyka

Region Śr. 15.05.2024 15:05:16
15
maj 2024

14 maja uczniowie klas ósmych zdawali egzamin z językiem polskim. W drugim dniu zmierzyli się z matematyką – królową nauk.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla uczniów kończących szkołę podstawową i różni się od matury tym, że nie można go nie zdać. Egzamin z języka polskiego uczniowie pisali 120 minut, na królową nauk – matematykę mieli 100 minut. Czwartkowy egzamin z języka obcego nowożytnego potrwa 90 minut. Przy szczególnych potrzebach uczniów mają oni wydłużony czas zdawania. Dodatkowy czas dostają też obcokrajowcy.

Sposób przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty jest podobny do matur. Uczniowie mogą wnieść na salę egzaminacyjną małą butelkę wody do picia, długopis z czarnym tuszem i legitymację lub inny dowód tożsamości. Arkuszy egzaminacyjnych nie podpisują imieniem i nazwiskiem ale odpowiednio kodują.

Uczniowie poznają wyniki egzaminu 3 lipca. Zdobyte punkty będą miały decydujące znaczenie przy ubieganiu się o przyjęcie do szkoły średniej.

Śledząc przebieg tegorocznych egzaminów ósmoklasistów zaglądamy do kolejnej szkoły w regionie. Pomiędzy egzaminem z języka polskiego a matematyką z uczniami klasy ósmej w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Henryk Śr. 15.05.2024 15:42:41

Don't take it to your butt girls and do your best!