Siemiatycze

Dzień Nurca z ukłonem w stronę służb mundurowych

Region Sob. 30.07.2022 21:36:39
30
lip 2022

W sobotę, 30 lipca w Nurcu Stacji zorganizowano „Dzień Nurca”. To święto gminy i jej mieszkańców tradycyjnie odbywa się w ostatnią sobotę lipca.

Muzyką i tańcem wypełnił się parku w Nurcu Stacji. Dla wszystkich zebranych wystąpiły lokalne zespoły - Tęcza i Niezabudki oraz zaproszeni goście.
Ważnym punktem festynu było poświęcenie i prezentacja wozów strażackich. Do strażaków ochotników z gminy Nurzec Stacja trafiły dwa nowe wozy – bojowy i techniczny, jeden zakupiono ze środków transgranicznych, drugi dzięki temu, że gmina zwyciężyła w powiecie siemiatyckim w konkursie „Odporna gmina”, czyli konkursie dotyczącym szczepień przeciwko Covid 19. Pojazdy poświecili ks. Piotr Klejzerowicz proboszcz parafii w Nurcu Stacji i – ks. Wiaczesław Domaracki proboszcz parafii prawosławnej w Żerczycach.
W wydarzeniu tym wraz z wójtem gminy Nurzec Stacja Piotrem Jaszczukiem i strażakami z terenu gminy uczestniczył poseł na sejm RP Jarosław Zieliński, starosta siemiatycki Marek Bobel, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach mł. bryg. Sylwester Uściniak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach mł. Insp. Adam Mojsa, samorządowcy, strażacy, policjanci i goście.
Po poświeceniu i oficjalnym przekazaniu wozów strażackich przyszedł czas na ukłon w stronę kolejnej formacji mundurowej, poświecono i przekazano do użytkowana nowy posterunek policji. TO już kolejna nowa siedziba policji w powiecie siemiatyckim, pierwsi taki obiekt zyskali mundurowi w Grodzisku, przed tygodniem nową siedzibę Posterunku Policji oddano do użytku w Drohiczynie przy okazji Powiatowego Święta Policji, teraz nową – nowoczesną siedzibę ma też Policja w Nurcu Stacji. Po poświeceniu budynku można było zwiedzić obiekt.
Kolejnym równie ważnym momentem było odznaczenie najbardziej zasłużonych strażaków z gminy Nurzec Staja, wręczono złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa, Medale „Za wysługę lat” oraz odznaczenia „Wzorowy Strażak”.
W ramach Dnia Nurca odbyła się też parada motocykli ulicami Nurca Stacji i pokaz motocykli przy zabytkowej wieży ciśnień.
Nie brakowało też dodatkowych atrakcji jak dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy dla dzieci, robienie figur a baloników, było stoisko Nadleśnictwa Nurzec, KGW z Nurca Stacji, lokalnych twórców i inne.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook