Siemiatycze

Dzielnicowi z Ciechanowca uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Region Czw. 16.11.2023 15:18:22
16
lis 2023

Hasło „Pomagamy i Chronimy” jak zawsze jest aktualne. Policjanci pomogli wyziębionemu 66-latkowi. Mężczyzna od kilkunastu dni mieszkał w swoim samochodzie. Nie dał rady z niego wysiąść, był wyziębiony i osłabiony. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych senior trafił pod opiekę lekarzy.

Okres jesienno - zimowy to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo czy też pozbawionych opieki. Policjanci w tym czasie kontrolują pustostany i inne miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Dzielnicowi z ciechanowieckiego posterunku w środę, 15 listopada przed południem otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Klukowo stoi pojazd, a w nim siedzi mężczyzna, który najprawdopodobniej potrzebuje pomocy. Mundurowi po niespełna piętnastu minutach od zgłoszenia odnaleźli opisywany przez zgłaszających pojazd, a w nim częściowo rozebranego i siedzącego na fotelu pasażera mężczyznę. 66-latek posiadał widoczne na ciele liczne rany, był wyziębiony i nie dał rady wyjść z pojazdu. Powiedział policjantom, że boli go wszystko, bo od kilkunastu dni mieszka w swoim samochodzie. Funkcjonariusze okryli mężczyznę kocem i zapewnili mu opiekę, aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. 66-latek trafił do szpitala.

Policja apeluje do wszystkich o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze czy też chore, które niejednokrotnie mieszkają samotnie i z różnych powodów mogą potrzebować pomocy oraz opieki. Dlatego nie bądźmy obojętni, reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy zadzwonić na numer alarmowy. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał.Źródło: KPP Wysokie Maz.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook