Siemiatycze

Dobrze jest mieć dobry zawód

Region Czw. 15.12.2022 13:45:06
15
gru 2022

O tym jakie kształcenie zawodowe oferują szkoły średnie na terenie powiatu siemiatyckiego i jakich pracowników poszukują lokalne firmy mogli przekonać się uczniowie biorący udział w „Dniu umiejętności zawodowych”. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej siemiatyckiego starostwa w środę, 14 grudnia.

Spotkanie zorganizowali: Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Siemiatyczach, Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr i Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach. To pomysł na to jak pokazywać i promować szkolnictwo zawodowe, i jak przekonywać młodzież stojącą przed wyborem szkoły, że warto poznać ofertę szkół kształcących w konkretnych zawodach.

Podczas „Dnia umiejętności zawodowych” swoje stoiska zaprezentowały szkoły o profilu zawodowym z powiatu siemiatyckiego tj. Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie, Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach oraz Branżowa Szkoła Zawodowa I stopnia w Siemiatyczach prowadzona przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku. Do inicjatywy dołączyli także przedsiębiorcy, żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim oraz doradcy z Powiatowego Urzędu Pracy w Siemiatyczach.

Na zaproszenie organizatorów w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami z siemiatyckich szkół: dwie klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i cztery klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 3.

Dzień umiejętności zawodowych został zrealizowany w ramach projektu „Podlaski Kompas Pracy”. To pierwsza tego typu inicjatywa w powiecie siemiatyckim, ale nie ostatnia, zapewniają organizatorzy i już teraz zapowiadają „Targi Szkół”, które planowane są wiosną.


ABol/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.