Siemiatycze

Czterech rowerzystów po alkoholu zatrzymanych w weekend

Region Pon. 01.07.2024 16:48:48
01
lip 2024

W miniony weekend na terenie powiatu hajnowskiego w ręce policji wpadło aż czterech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista został zatrzymany w Hajnówce przez mundurowych z drogówki. Jak się okazało po badaniu alkomatem 38-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu hajnowskiego codziennie zwracają uwagę na trzeźwość osób kierujących pojazdami. W miniony weekend mundurowi zatrzymali drogach powiatu hajnowskiego cztery osoby, które zdecydowały się wsiąść na rower pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą był 38-latek zatrzymany przez hajnowską drogówkę na terenie miasta. Jak wykazało badanie alkomatem, mężczyzna kierował jednośladem, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejny z rowerzystów wpadł na terenie gminy Hajnówka - miał niespełna 2,5 promila alkoholu w organizmie. W sobotę po południu policjanci zatrzymali w Czeremsze kolejnego mężczyznę kierującego rowerem. Tym razem alkomat pokazał ponad 2,5 promila. W Kleszczelach natomiast wpadł poruszający się jednośladem mieszkaniec Milejczyc. Badanie alkomatem wykazało u 38-latka niecały promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Każdy z zatrzymanych rowerzystów został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł.

Kilka dni wcześniej policjant z hajnowskiej drogówki za jednym zamachem zatrzymał w Narwi dwóch nietrzeźwych rowerzystów. 25 czerwca mężczyźni wracali razem ze sklepu. Jak się okazało po badaniu alkomatem, pierwszy z nich miał niespełna 1,5 a drugi ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni tłumaczyli, że poprzedniego dnia razem spożywali alkohol, a rano postanowili pojechać do sklepu. To właśnie podczas powrotu z zakupów zostali zatrzymani przez mundurowego. Zarówno jeden jak i drugi kierujący zostali ukarani mandatami w kwocie 2500 zł.

Źródło: KPP Hajnówka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook