Siemiatycze

Czego życzymy na Święta sobie i innym?

Region Czw. 22.12.2022 13:41:25
22
gru 2022

Siemiatyccy seniorzy pytani o świąteczne i noworoczne życzenia najczęściej mówią o zdrowiu: jak jest ważne, potrzebne i jak trzeba je cenić. Ale to nie jedyne świąteczne życzenia, jakie przekazują za pośrednictwem naszego radia. Usłyszeliśmy też życzenia, których autorzy podkreślają, że powinniśmy nie tylko oczekiwać od innych, ale też wymagać od siebie.

Choć na co dzień rodzina jest gdzieś daleko, to Świąt Bożego Narodzenia nikt nie chce spędzać sam, dlatego w rozmowach z seniorami często pojawia się też życzenie i marzenie, żeby w Święta nikt nie był sam, żeby przyjechały dawno niewidziane dzieci, żeby zajrzały wnuki. Jedna z zapytanych seniorek powiedziała naszemu radiu, że od ośmiu lat sama spędza Święta Bożego Narodzenia. W tym roku spodziewa się wizyty syna, który mieszka za granicą, to spotkanie jest najbardziej wyczekiwanym świątecznym prezentem.

O świątecznych życzeniach i marzeniach z doświadczonymi życiem seniorami z Siemiatycz rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.  POSŁUCHAJ
ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.