Siemiatycze

Chwilo trwaj, studniówkę czas zacząć

Region Sob. 14.01.2023 20:40:50
14
sty 2023

Piękni, eleganccy, uśmiechnięci – to uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Siemiatyczach mają studniówkę. Kreacje, fryzury, makijaże, wszystko podkreśla wagę tego wydarzenia, wszystko jest na najwyższym poziomie, przemyślane i dostosowane do tych niezwykłych okoliczności.

Studniówkę zorganizowano w jednym z lokali w Siemiatyczach. Przed oficjalnym rozpoczęciem balu zaproszono rodziców, by zatańczyć dla nich poloneza i walca. Była to okazja, by jeszcze doszlifować kroki, a przede wszystkim by tym tańcem podziękować rodzicom. Tym samym polonezem kilkanaście minut później rozpoczęto bal.Podczas części oficjalnej podziękowano dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom, rodzicom, osobom zaangażowanym w przygotowanie studniówki, wszystkim którzy wspierali młodzież, która gdy wiosną zakwitną kasztany przystąpi do matury. Formą podziękowania były zarówno kwiaty, jak i specjalne na tę okoliczność przygotowany utwór muzyczny, który wykonał duet Ola Orzepowska i Maciej Olszewski.- Studniówka, to symbol i tradycja, którą podtrzymujecie - mówiła do młodzieży dyrektor siemiatyckiego LO Bożena Krzyżanowska dodając, że studniówka to etap prowadzący do matury, a matura to egzamin, który otwiera drzwi do świata. W imieniu swoim i całej kadry pedagogicznej zachęcała: - Nie bójcie się marzyć i realizować marzenia. Symbolicznie otworzyła bal słowami - Chwilo trwaj, studniówkę czas zacząć!

Studniówkę zorganizowały cztery klasy czwarte LO Siemiatycze: IVA - wychowawczyni Iwona Kuczewska, IVB - wychowawczyni Małgorzata Mioduszewska-Scaduto, IVC – wychowawczyni Elżbieta Sielicka, IVD – wychowawczyni Teresa Urbańska.

Studniówka to bal organizowany na około 100 dni przed egzaminem maturalnym. To wydarzenie, które pamięta się przez całe życie, wielokrotnie wracając do wspomnień balu, który jest krokiem w dorosłe życie i sygnałem, że wkrótce przyjdzie czas by rozstać się ze szkołą. Choć zmieniają się mody, zmienia się świat, to studniówki są ciągle organizowane i ciągle budzą niezwykłe emocje wśród przyszłych maturzystów.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.