Budowa mostu na rzece Bug
Region
Czw. 21.03.2024 14:42:45
21
mar 2024
mar 2024
Trwa budowa mostu na rzece Bug, pomiędzy miejscowościami Granne w powiecie siemiatyckim, a Krzemień Wieś w powiecie sokołowskim.
Prace idą pełną parą, pomimo że wysoki stan wody w Bugu nie ułatwia zadania wykonawcy, mówi Konrad Dąbkowski kierownik budowy.- Zamawiający dał nam krótki okres na wykonanie zadania, ale idziemy zgodnie z harmonogramem. Przez ten okres udało się wykonać wszystko co było zaplanowane. Woda w Bugu ma dość wysoki poziom, ale wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.
Poza opisanymi pracami, trwa też budowa dróg dojazdowych, którymi będą przewożone materiały na budowę - wyjaśnia Marek Radziszewski, kierownik robót mostowych.
- Zużywamy duże ilości materiałów wysokiej jakości. Most jest przewidziany na wysoką klasę obciążenia i wytrzyma przejazdy samochodów i innych pojazdów. To będzie bezpieczny, mocny i ładny most - podkreśla rozmówca Radia Podlasie.
20 marca w naradzie technicznej uczestniczył starosta siemiatycki Marek Bobel i przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski. Przed naradą wspólnie z przedstawicielami wykonawcy i firmą nadzorującą, zwiedzono teren budowy naocznie sprawdzając postępy w realizacji zadania. Wizyta ta zrobiła na wszystkich duże i pozytywne wrażenie. To ogromna inwestycja, której nie można porównać z żadnym innym zadaniem realizowanym przez powiat - podkreślał starosta.
- Widać tu mnóstwo sprzętu, potężne maszyny, które wbijają 15 - metrowe pale. Wszystko to robi ogromne wrażenie. Już w tej chwili widać duże zaangażowanie prac zarówno od strony Siemiatycz, jak i od strony Sokołowa Podlaskiego. Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni z tego, jak wykonywane jest zadanie.
Podczas narady omawiano szczegółowo harmonogram budowy, schemat organizacyjny, prace już wykonane i zaplanowane na kolejny tydzień. Omawiano parametry używanych surowców, które są starannie kontrolowane. Beton wykonywany jest wg szczegółowo opracowanej receptury. Jego jakość jest kontrolowana na kilku etapach m.in. przez wskazane laboratoria.
Warto zauważyć, że most budowany jest jednocześnie z obu brzegów rzeki. Ekipa zaczyna pracę o 7.00 rano i kończy o 19.00. Każdego dnia jest to około 30 pracujących osób. W okresie największego zaangażowania będzie to około 60 pracowników. Do budowy użytych będzie 15 tys ton stali, 9 tys metrów sześciennych betonu, czyli tysiąc gruszek. Prace kontroluje 14 inżynierów nadzoru.
Most na Bugu jest wspólną inwestycją sześciu samorządów: województwa podlaskiego i mazowieckiego, powiatu siemiatyckiego i sokołowskiego, gmin Perlejewo i Jabłonna Lacka. Liderem projektu jest powiat siemiatycki. Wartość inwestycji wynosi ponad 101 milionów złotych i jest ona realizowana przy wsparciu z rządowego programu „Mosty dla Regionów”. Budową mostu zajmuje się spółka z Małkini Górnej wyłoniona w przetargu otwartym. Zgodnie z umową most ma być gotowy w październiku 2025 roku.
Umowę z wykonawcą na budowę mostu na rzece Bug pomiędzy miejscowościami Granne w powiecie siemiatyckim, a Krzemień Wieś w powiecie sokołowskim podpisano 29 lutego. Po trzech dniach wykonawca rozpoczął budowę. Po trzech tygodniach wyposażona w mikrofon, aparat fotograficzny i kask ochronny, na budowę wybrała się Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
7 komentarze
Wizyta gospodarska jak za dawnych lat. Nikt tak nie dojrzy budowy jak oficjele. I fotorelacja do tego. Tylko telewizji brakowało. Aby nasza mała ojczyzna rosła w siłę a ludowi żyło się dostaniej! Chwała Partii!
Boli ogrom inwestycji realizowanych w powiecie. W pełni rozumiem "opozycję", bo cóż mogą zaproponować . Mierność już była kiedy rządziliście
A w mieście Siemiatycze ZEROOOOOO inwestycji i dlatego taka zazdrość.....hihihi
Towarzysze z Polskiej Zjednoczonej Prawicy (PZPR) - postawienie mostu za grube miliony złotych, który łączyć będzie pobliskie wsie jest na pewno doskonałym wydatkiem. Bo przecież lepiej wydać 100mln na most, którym będzie można wyjechać z powiatu, zamiast postarać się o zatrzymanie wyludniania się powiatu. Ciągle czytam wasze komentarze Towarzysze Partyjni, że miasto nie załatwia miejsc pracy w mieście, ale nigdy nie usłyszałem bilansu ile to miejsc pracy stworzył powiat? Ilu inwestorów spoza powiatu udało się ściągnąć do strefy ekonomicznej za rządów lokalnego członka PiS z dyplomem MBA? Towarzysze, jeśli nie widzicie inwestycji i pozyskiwanych pieniędzy w mieście to przed wyborami warto udać się do okulisty, może zdążycie jeszcze coś zobaczyć zamiast ślepo stawiać głos na liście PiS tylko dlatego, że to jest PiS.
Czy Edward Gierek wstał z grobu i prawi banialuki ?
co onie robiom tylko mnie ryby ploszom a na zalewie to nawet juz plotki nie biora to gdzie ja mam lowic teraz, na spining w kategorii 400V malo juz co bierze
fakt mogła by szyszka na głowę spaść :)