Siemiatycze

Bezpieczeństwo i wygoda – w Milejczycach otwarto wyremontowany fragment drogi wojewódzkiej nr 693

Region Czw. 25.08.2022 15:33:50
25
sie 2022

Będzie bezpieczniej i wygodniej. Otwarto wyremontowany fragment drogi wojewódzkiej nr 693 w Milejczycach. W miejsce tradycyjnego skrzyżowania ulic Św. Barbary i Parkowej powstało czterowlotowe rondo. Całość inwestycji to koszt blisko 6,7 mln zł, która w połowie została sfinansowana ze środków budżetu województwa podlaskiego, a w połowie z dotacji Ministerstwa Infrastruktury.

Przedsięwzięcie objęło kompleksową modernizację kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej wraz ze skrzyżowaniem. I tak, powstało czterowlotowe bezpieczne rondo łączące ulicę 3 Maja z ulicami Św. Barbary i Parkową. Na remontowanym odcinku poszerzono jezdnię do 7 metrów, zbudowano chodniki, nowe przepusty, zjazdy, zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych. Przebudowana też instalację oświetleniową oraz sieć wodociągową i teletechniczną. Zagospodarowano również zieleń w granicach pasa drogowego.

W oficjalnym otwarciu inwestycji w środę, 25 sierpnia wziął udział Marek Malinowski – członek zarządu i Mariusz Nahajewski – dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW), a także radni wojewódzcy: Mikołaj Janowski i Stanisław Derehajło, lokalni samorządowcy: m.in. starosta siemiatycki Marek Bobel i wójt gminy Milejczyce Jerzy Iwanowiec, przedstawiciele duchowieństwa: ks. Jarosław Rosłan - proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa w Milejczycach oraz księża parafii prawosławnej św. Barbary w Milejczycach: ks. Marek Drużba - proboszcz i ks. Roman Dubiński - wikariusz.

– Myślę, że to jest esencja samorządności – otwieranie tego typu inwestycji. Niech ta nowa droga jak najlepiej służy mieszkańcom i wszystkim, którzy będą się po niej poruszali. To z pewnością wpłynie na komfort i bezpieczeństwo jazdy – mówił Marek Malinowski.

Trasa Siemiatycze – Hajnówka, której fragmentem jest oddany do użytku odcinek, jest bardzo uczęszczana, przebudowa była potrzebna, teraz droga wygląda jak należy, powiedział Radiu Podlasie starosta powiatu siemiatyckiego Marek Bobel, podkreślając, że trasy łączące powiaty zwykle nie są w gestii starostw a są to drogi wojewódzkie bądź krajowe. Powiaty nie mają bezpośredniego wpływu na ich stan, ale mogą zabiegać do zarządców dróg o remonty i przebudowy – co też czynią.

Oddana do użytku inwestycja, kończy II już etap prac na tamtym odcinku. Pierwszy miał miejsce w 2019 r. Zbudowano tam wówczas kanalizację deszczową.Źródło: Województwo Podlaskie
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Kamil Timoszuk / UMWP

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook