Łuków

25-lecie samorządu powiatowego

Region Wt. 06.06.2023 17:04:18
06
cze 2023

Mija właśnie 25 lat od wprowadzenia reformy administracyjnej, na podstawie której w naszym kraju powstały dwa nowe szczeble samorządowe: wojewódzki i powiatowy. Jubileusz ten stał się okazją do zwołania uroczystej sesji Rady Powiatu Łukowskiego.

W poniedziałek, 5 czerwca powiat łukowski obchodził swoje 25. „urodziny”. Tego dnia odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Łukowskiego, którą poprzedziła Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Celebrowali ją proboszczowie łukowskich parafii, a przewodniczył ksiądz Jerzy Cąkała. Sesja odbyła się w auli I LO im. T. Kościuszki. Zainaugurował je występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”. Następnie wysłuchano referatu Rudolfa Borusiewicza, dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich. Przypomniał on, że powiaty istnieją już od ośmiu wieków, a 25 lat temu po prostu powróciły na mapę administracyjną kraju.

Sesja była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wręczał je wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego oraz społeczności lokalnej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: przewodniczący Rady Powiatu Karol Ciołek, starosta Dariusz Szustek, wicestarosta Janusz Kozioł oraz radny powiatowy, a w przeszłości burmistrz Łukowa, Zbigniew Zemło.

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Tomasz Madoń, prezes spółki PKS Łuków. Natomiast Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: siostra Anna Andrzejuk, Wojciech Czerniec, Andrzej Soćko i Hanna Zabielska.

Podczas sesji wręczono też pracownikom jednostek powiatowych i Starostwa Powiatowego złote i srebrne Medale za Długoletnią Służbę oraz przyznane przez starostę wyróżnienia działaczom samorządowym i długoletnim pracownikom, którzy wnieśli duży wkład w rozwój powiatu łukowskiego.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

7 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
porażka Wt. 06.06.2023 15:07:32

W pierwszych rzędach rozwodnicy, trochę pokory ...

Gdzie tu prawo i sprawiedliwość? Czw. 08.06.2023 17:27:11

Rozwodnik został odznaczony tak samo jak i nie-rozwodnik.

Grzechy władzy należy piętnować,szczególniewładzy pochodzące z wyboru. Czw. 08.06.2023 09:51:47

I jest to również rolą medium katolickiego.Jest tajemnicą poliszynela,ż e wspomniani w poprzednim komentarzu,rozwodnicy,a delikatniej mówiąc-mężowie którzy odwrócili się od swoich żon- mają taką głęboka rysę na swoim wizerunku moralnym.Wyborcy chcą wiedzieć na kogo głosują.W tym miejscu powstaje pytanie-chyba do Pana Przewodniczącego Rady,Pana Ciołka.Jednym z kryteriów przyznawania odznaczeń państwowych,jest nienaganna postawa etyczno-moralna.Czy coś się zmieniło w tym względzie.Czy takie osoby można zakwalifikować do odznaczenia,bo jak rozumiem z wnioskiem wystąpiła Rada Powiatu.

Typowe dla zazdrośników Czw. 08.06.2023 19:28:00

Przed południem na procesję a zaraz po niej siup do internetu pohejtować trochę, oczywiście przed rodzinnym obiadkiem. I dzień spędzony po bożemu…

Jak zawsze Pt. 09.06.2023 02:29:00

Ciekawe kto nominował. O ile jeszcze Kozioła można zrozumieć, to Starosta czym wyjątkowym się niby zasłużył, by takie odznaczenie dostać.

ze ślepym o kolorach nie pogadasz Pt. 09.06.2023 11:19:11

Rusz 4 litery zza komputera. Gdzie się ruszysz i w którąkolwiek stronę tam jego zasługi i w mieście i w powiecie.

Powiatowy Śr. 07.06.2023 01:41:06

Krzyże zasługi dla stołków . Taaa a szczególnie te z PKS zasłużył taaa . Kandydat na burmistrza hahaha

Najnowsze informacje

Facebook