Siemiatycze

1 czerwca świętują dzieci

Region Sob. 01.06.2024 12:36:48
01
cze 2024

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Święto to zostało ustanowione w roku 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, by zwrócić uwagę na prawa dziecka zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych. Współcześnie Dzień Dziecka jest głównie okazją do wspólnego świętowania. Organizowane są festyny i inne wydarzenia dla dzieci. Najmłodsi obdarowywani są też prezentami.

- Praca z dziećmi to niekończący się Dzień Dziecka. Życzę aby wszystkie dni były wypełnione radością, odkrywaniem, przygodami, abyście byli zadowoleni z każdego dnia - mówi dyrektor Przedszkola Gminnego „Magiczne Miejsce” w Siemiatyczach Anna Moczulska, składając dzieciom życzenia.

Dzień Dziecka to okazja do rozpieszczania maluchów, obdarowywania prezentami i składania życzeń. - Życzę wam, by wasz głos był słyszany - mówi pisarka Lucyna Angermann, twórczyni książek dla dzieci i dorosłych, która kilka dni temu odwiedziła Przedszkole Gminne w Siemiatyczach.

Według ONZ dzieci stanowią około 30% populacji. Dzień Dziecka jest okazją nie tylko do świętowania, ale również promowania działań na rzecz dzieci na całym świecie.
Przy okazji Dnia Dziecka, Agnieszka Bolewska-Iwaniuk odwiedziła Przedszkole Gminne w Siemiatyczach u źródła sprawdzając, jak dzieci chcą świętować Dzień Dziecka, a jak najchętniej bawią się na co dzień i co chciałyby robić kiedy będę dorosłe. Nie zabraknie też życzeń dla najmłodszych.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.