Siemiatycze

Wiosenne zaproszenie do ZAGUBKA

Kultura Sob. 26.03.2022 09:29:52
26
mar 2022

Nadbużański Ośrodek Promocji Produktu Lokalnego „Zagubek” w Drohiczynie, to miejsce, gdzie znajdą się atrakcje zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Na bazarku można kupić wyroby lokalnych producentów, uzyskać informacje o lokalizacji lokalnych firm. Jest pokój zagadek „Królewska sala jadalna. Drohiczyńskie przysmaki” z zagadkami dotyczącymi lokalnych produktów, jest wystawa etnograficzna, sala szkoleniowa i kuchenna. W obiekcie jest też sala Lucjana Boruty, nieżyjącego twórcy z Drohiczyna – rzeźbiarza i poety.

Obiekt zbudowany w stylu dworku szlacheckiego dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W jego otoczeniu powstają ogrody, w których uprawiane będą kwiaty, zioła i warzywa charakterystyczne dla terenów nadbużańskich i dawnych podlaskich ogródków.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce, jakie wydarzenia tam zaplanowano i czy w „Zagubku” można nauczyć się jak robi się słynne nadbużańskie zaguby? O tym wszystkim Agnieszka Bolewska-Iwaniuk rozmawia z Joanną Korpysz z „Zagubka”.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.