Siemiatycze

Uroczyście świętowano 10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siemiatyczach

Kultura Wt. 18.10.2022 19:04:26
18
paź 2022

Od 10. lat wraz z początkiem roku akademickiego Gaudeamus igitur rozbrzmiewa w Siemiatyczach, gdzie żądni wiedzy i ciekawi świata seniorzy studiują na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Tym razem pieśń studentów witających uczelnię brzmiała wyjątkowo podniośle, bo UTW w Siemiatyczach świętuje w tym roku jubileusz 10-lecia działalności. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2022/2023 odbyła się we wtorek, 18 października w Siemiatyckim Ośrodku Kultury.


Podczas spotkania z wykładem inaugurującym nowy rok akademicki wystąpił dr inż. Tomasz Grześ, który w prelekcji „Nowe technologie w domu – zostań cyfrowym ekspertem.” wyjaśniał jak nowoczesne technologie i sztuczna inteligencja mogą ułatwiać codzienne życie.

Uroczystość inauguracyjną prowadziła Jolanta Sidorowicz dyrektor ośrodka kultury. Z życzeniami i wspomnieniami dotyczącymi Uniwersytetu zwracali się do studentów: Piotr Siniakowicz burmistrz Siemiatycz, Jarosław Szusta prorektor ds. studenckich Politechniki Białostockiej i Igor Śnieżko wiceprzewodniczący Rady Miasta Siemiatycze. W imieniu studentów za życzenia a przede wszystkim za trwające od 10 lat wsparcie dziękował Aleksander Barwiejuk prezes UTW.

Wspominano jak tworzono siemiatycki uniwerek, jak zmieniał się przez lata i rozrastał od 38 osób, które były w grupie pierwszych studentów do ponad 170 osób, które dziś są słuchaczami.

Wydarzenie uświetnił występ szkolnego zespołu uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PB, występ zespołu wokalno – recytatorskiego UTW w Siemiatyczach. Gościnnie wystąpił kabaret Szpilka. Inauguracji towarzyszyła wystawa fotografii „X lat UTW”, można było tez przejrzeć kroniki oraz wpisać się do najnowszej księgi wyłożonej w holu. W tym niezwykłym dniu studentom seniorom towarzyszyli przedstawiciele władz miasta i miejskich jednostek, przyjaciele uczelni- w tym lokalni przedsiębiorcy i zaproszeni goście.

Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje przy Siemiatyckim Ośrodku Kultury od 2012 r. Nadzór naukowo-merytoryczny nad działalnością uniwersytetu sprawuje Politechnika Białostocka. Wykłady odbywają się w ośrodku kultury raz w miesiącu, seniorzy uczestniczą też w wybranych zajęciach dodatkowych.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.