Siemiatycze

Siemiatycze się bawią

Kultura Wt. 09.08.2022 07:27:31
09
sie 2022

Lato to czas organizacji wielu wydarzeń łączących sport, kulturę i rekreację. Nie brakuje ich w Siemiatyczach, gdzie w sobotę, 6 sierpnia odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców pn. „Kapitalnie Razem. Piknik na Świerkowej”.

Piknik na ul. Świerkowej już kolejny raz został zorganizowany w tym miejscu celem integracji i wspólnej, dobrej zabawy. Wydarzenie oficjalnie otworzył burmistrz Piotr Siniakowicz zachęcając do pierwszego tańca. Na uczestników czekały takie atrakcje, jak - zabawy i animacje dla najmłodszych, dmuchańce, wymiana przetworów „wek za wek”, poczęstunek i wodna strefa orzeźwienia. Dobrej zabawie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Kapeli Borowian, z przebojami polskiego rocka wystąpił zespół KPR - Klasyka Polskiego Rocka.

Z kolei po południu 7 sierpnia odbyła się szósta edycja „Wieczornego Przejazdu na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz”. Według danych organizatorów w przejeździe udział wzięło prawie 350 osób w różnym wieku, pokonując blisko 8 km trasy rowerem, hulajnogą, na wrotkach, rolkach, a nawet za pomocą lodziarni na kołach. Trasa przejazdu rozpoczęła się przy ośrodku kultury, a zakończyła na stadionie MOSiR. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali upominki, mogli wybierać spośród plażowych ręczników, czapeczek oraz słomkowych kapeluszy. Był też czas na poczęstunek, słodkie i słone przekąski, a także chwilę wytchnienia w strefie z wodą. Tradycyjnie zorganizowano konkurs na przebranie, tym razem stylizacje miały nawiązywać historycznie do jubileuszu 480-lecia nadania praw miejskich Siemiatyczom. Burmistrz wręczył zwycięzcom najlepszych stylizacji nagrody - rowery, a najmłodszemu uczestnikowi nagrodę specjalną w postaci hulajnogi. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dodatkowo upominki za prezentację i pracę włożoną w przygotowanie stylizacji.

Przejazd na czymkolwiek odbywa się w Siemiatyczach na półmetku wakacji. Impreza nie ma charakteru sportowej rywalizacji, a jej głównym założeniem jest przede wszystkim rekreacja, integracja i zabawa.

Organizatorami i partnerami wydarzeń byli: Miasto Siemiatycze, Siemiatycki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Siemiatycki Klub Seniora, Siemiatycki Klub Juniora, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.Źródło: UM Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.