Siemiatycze

Roman Ogrodnik i jego świat - wernisaż wystawy w siemiatyckiej bibliotece

Kultura Wt. 05.12.2023 09:01:41
05
gru 2023

We wtorek, 5 grudnia o godzinie 18.00 w galerii „Odrobina Kultury” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa, rzeźby i rysunku Romana Ogrodnika.

Twórca obrazów i rzeźb, połową serca Mazur i połową Podlasiak. Wrażliwość i zamiłowanie do piękna natury rozbudzona została w niewielkiej mazurskiej miejscowości Dąbrówno, gdzie spędził dzieciństwo i lata młodzieńcze. Tam rozpoczął pierwsze próby rysunkowe i malarskie.

W latach 80-tych Roman Ogrodnik wraz ze swoją żoną osiedlili się na terenie Podlasia. Już na Podlasiu zainteresował się symboliką ludzkiego ciała. Stało się dla niego inspiracją do stworzenia wielu portretów oraz aktów. Podlasie stało się azylem, z którego czerpie inspiracje do tworzenia swoich dzieł. Wieś Słochy Annopolskie, miejsce jego zamieszkania, położone niedaleko od malowniczej rzeki Bug, otoczone lasami dają poczucie wyjątkowości i magicznej bliskości z naturą. W tej miejscowości mieści się też pracownia oraz galeria prywatna twórcy.

Źródło: MBP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.