Siemiatycze

Orkiestra Dęta OSP Siemiatycze zagrała w kościele

Kultura Niedz. 10.07.2022 14:37:53
10
lip 2022

Orkiestra Dęta działająca przy OSP Siemiatycze w niedzielę, 10 lipca wystąpiła z koncertem w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Orkiestra zapewniła też oprawę muzyczną dwóch Mszy Św.

W roku 2020 orkiestra obchodziła jubileusz 120. lat działalności. Ciekawostką jest, że 120-letnia Orkiestra OSP Siemiatycze jest starsza niż samo OSP, które ma 100-letnią historię, a to dlatego, że orkiestra rozpoczęła działalność jako orkiestra parafialna przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a pierwsze instrumenty kupione były z darów siemiatyczan. Po ponad 120 latach orkiestra ciągle gra. Można ją spotkać i usłyszeć na ulicach miasta, w kościołach, przy pomnikach, pod dachem i pod gołym niebem, na ślubach i pogrzebach. Służą muzyką, zachwycają blaskiem mundurów i instrumentów.

Przy okazji niedzielnego koncertu parafianie mogli wesprzeć finansowo orkiestrę, która nie tylko uświetnia parafialne i miejskie uroczystości, ale koncertuje też w sąsiednich miejscowościach. W najbliższych dniach siemiatycka Orkiestra Dęta OSP weźmie udział w festiwalu w Macedonii.

Orkiestrą dyryguje kapelmistrz Michał Soszka, występują w niej mieszkańcy Siemiatycz i okolic, wśród instrumentalistów jest m.in. Sebastian Skrzypkowski organista w parafii św. Andrzeja Boboli, występuje też wielu uczniów Szkoły Muzycznej w Siemiatyczach.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.