Siemiatycze

Na ludowo w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Kultura Niedz. 26.05.2024 11:37:07
26
maj 2024

Noc Muzeów to wydarzenie które na stałe wrosło w kalendarz imprez organizowanych przez muzea czy domy kultury. Zdecydowana większość instytucji organizowało to wydarzenie 18 maja, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprosiło na Noc Muzeów tydzień później – w sobotę, 25 maja. Na to wydarzenie rokrocznie przygotowywany jest specjalny program, to także okazja do nocnego zwiedzania obiektów i wystaw.

Podczas Nocy Muzeów w Ciechanowcu na scenie występowały grupy teatralne,na scenie i poza sceną były występy zespołów i kapel ludowych, a po zmroku kino plenerowe. Wszyscy wykonawcy zachwycali publiczność i zachęcali do zabawy w plenerze, gwiazdą wieczoru był Zespół Ludowy Guzowianki. Od godziny 16.00 do północy można było zwiedzać obiekty i wystawy. Były pokazy dawnych rzemiosł, gra na ligawce, wyplatanie wianków, praca pszczelarza, pisanie pisanek woskiem, tkanie krajek, praca kowala.

Można było skosztować potraw regionalnych – placków ziemniaczanych, chleba ze smalcem i ogórkiem, piwa jałowcowego, a warto wiedzieć, że bezalkoholowe piwo jałowcowe wyrabiane w Ciechanowcu znajduje się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na najmłodszych czekał plac zabaw, dmuchane zjeżdżalnie i eurobungee.

Noc Muzeów 2024 - Na Ludowo w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbyła się w sobotę, 25 maja i jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.