Siemiatycze

Muzycznie w Siemiatyczach. VII Festiwal Pieśni i Tańców Narodowych zainaugurował miejskie obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Kultura Sob. 11.11.2023 09:36:22
11
lis 2023

Koncertem „Muzyka wolności i niepodległości” przygotowanym przez Szkołę Muzyczną I st. w Siemiatyczach oficjalnie zainaugurowano miejskie obchody Święta Odzyskania Niepodległości. VII Festiwal Pieśni i Tańców Narodowych odbył się w piątek, 10 listopada w hali widowiskowo-sportowej. Wystąpili na nim uczniowie, nauczyciele i przyjaciele Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach, stowarzyszenie Wokaliza oraz zaproszeni goście.

Zebraną publiczność witała dyrektor Szkoły Muzycznej Agnieszka Sitarska, a burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz zachęcał by uczestniczyć też w pozostałych wydarzeniach przygotowanych dla uczczenia przez Polskę Niepodległości. Podczas festiwalu przedstawiciel Ministerstwa Kultury wręczył pracowniom szkoły Medale Prezydenckie za Długoletnią Służbę.

W dalszej części spotkania muzycy zabrali widownię w muzyczną podróż pokazującą historię Polski i jej drogę do niepodległości.

Piątkowy koncert był pierwszą częścią  VII Festiwalu Pieśni i Tańców Narodowych, drugą częścią będzie koncert „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród!” w wykonaniu ZPiT Małe Podlasie. Widowisko odbędzie się w niedzielę, 12 listopada o godz. 16.00 również w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Świętojańskiej 25a.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.