Siemiatycze

Małżeński duet „Jedno Ciało” wystąpi w Siemiatyczach z koncertem akustycznym

Kultura Wt. 21.03.2023 14:48:55
21
mar 2023

Lena i Maciej Durlakowie są duetem w życiu i na scenie. W sobotę, 25 marca wystąpią w Siemiatyczach. O tym jak powstał zespół i skąd wzięła się jego nazwa, opowiada Lena Durlak.

- Dużo naszych utworów dotyczy tak naprawdę relacji rodzinnych, małżeństwa. Jako jedno ciało – jako małżeństwo – i nasze przesłanie, które też kierujemy do małżeństw, a zależy nam na jedności, możemy mieć taką nazwę. Także Jedno Ciało, to duet muzyczny mój i mojego męża, który tworzymy i to jest także nasze zadanie życiowe, to kim jesteśmy – mówi Lena Durlak.

Śpiewająca żona, matka trzech synów, podkreśla, że koncert który odbędzie się w Siemiatyczach jest adresowany do każdego kto chce otworzyć serce na muzykę.

- Nie ma żadnych ograniczeń, zapraszamy każdego i każdą z was, wszystkich którzy szukają nadziei, wszystkich którzy chcą usiąść i dać się poprowadzić muzyce. To nie jest tylko koncert, tu nie chodzi tylko o odsłuchanie, to jakby wydarzenie, które się dzieje (mam wrażenie) w każdy z nas - i w nas, którzy dajemy tę muzykę, ale też w tym kto przychodzi na nasz koncert. My po prostu zapraszamy do takiej muzycznej przygody serca.

Lena i Maciej Durlakowie zaczęli od wykonywania jednej piosenki przetłumaczonej z angielskiego, dziś mają autorskie utwory, a na swoim koncie trzy płyty: „Wybieram Miłość” (2016), „Zbliżenia” (2017) oraz „Widziały gały, co brały” (2019).

Koncert duetu „Jedno Ciało” odbędzie się w sobotę, 25 marca o godz. 19.00 w Siemiatyckim Ośrodku Kultury przy ul. Zaszkolnej 1 w Siemiatyczach.


Rozmowę Agnieszki Bolewskiej-Iwaniuk z Leną Durlak znaleźć można w internetowym Archiwum Dźwięków KRP. POSŁUCHAJ

Foto: Jedno Ciało
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.