Siemiatycze

Lokalne Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej w Dziadkowicach z nagrodą w Konkursie Palm w Ciechanowcu

Kultura Pon. 25.03.2024 13:22:34
25
mar 2024

W Niedzielę Palmową, 24 marca w Ciechanowcu odbył się finał 26. Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej. Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Podlaskiego zdobyła palma wykonana przez Lokalne Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej w Dziadkowicach, młodą placówkę, debiutującą w konkursie. Jak informuje Sylwia Zalewska, dyrektor Centrum, palma powstała w ramach grupy „Kreatywna środa”.

- Pierwszym naszym pomysłem było stworzenie palmy. Chciałyśmy zrobić coś razem, a ponieważ przed nami Święta Wielkanocne, więc zdecydowałyśmy się na palmę. Użyłyśmy do tej pracy różnych technik, by każda z nas mogła mieć wkład w to wspólne dzieło. Do zrobienia palmy wykorzystałyśmy trzon choinki, którą dekorowaliśmy na Boże Narodzenie.

Anna Bąk z grupy „Kreatywna Środa” podkreśla, że palma była tylko pretekstem do spotkań, które są sednem działania grupy.

- Wspólnie chcieliśmy stworzyć w Lokalnym Centrum miejsce, gdzie każda osoba dorosła może przyjść, miło spędzić czas, może przynieść swoją robótkę czy uczestniczyć w zajęciach. Prowadzącym te zajęcia może być każdy, kto chce się podzielić swoją wiedzą i umiejętnościami.

Do konkursu organizowanego przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zgłoszono 431 palm. Palma wykonana w gminie Dziadkowice powstawała przez dwa miesiące, kiedy panie co tydzień spotykały się w Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej, 24 marca uczestniczyły w finale konkursu w Ciechanowcu.

Spotkania z cyklu „Kreatywna środa” będą nadal organizowane, planowane są co dwa tygodnie, każdy chętny może do nich dołączyć.

Jak choinka bożonarodzeniowa została palmą wielkanocną i zdobyła nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu dowiemy się od Agnieszki Bolewskiej-Iwaniuk i jej gości.
Foto: LCASK w Dziadkowicach
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.