Siemiatycze

Literackie pasje w siemiatyckiej bibliotece

Kultura Pt. 20.10.2023 12:22:12
20
paź 2023

Klub Literacki w Siemiatyczach to miejsce gdzie od 30 lat spotykają się miłośnicy literatury - poezji i prozy, lokalni twórcy i sympatycy ich twórczości. W październiku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach, gdzie obecnie klub ma swoją siedzibę, odbył się jego uroczysty jubileusz.

W roku jubileuszowym Klub Literacki zorganizował drugą edycję „Festiwalu poezji i prozy lokalnej” to wydarzenie również miało miejsce w MBP. Wydarzenie zrealizowano w ramach zadania „Trzydzieści lat minęło – sympozjum z piknikiem w tle” dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach - w zakresie wsparcia realizacji przedsięwzięcia z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Zarówno jubileusz jak i festiwal zgromadziły liczne grono tych, którzy piszą poezję i prozę, dzielą się emocjami i przelewają je na papier, towarzyszyła im publika o równie wrażliwych duszach, przedstawiciele samorządów i firm wspierających te pasje.

Odpowiadając na liczne prośby członków Klubu Literackiego zapraszamy do wysłuchania relacji z jubileuszu, którą przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Razem z Agnieszką Bolewską-Iwaniuk zasłuchajmy się również w twórczość mieszkańców regionu, którzy wzięli udział w „Festiwalu poezji i prozy”.


Laur zwycięstwa w Festiwalu zdobył pan Adam Wojciech Stępiński, z utworem „Monsieur Chagall w Siemiatyczach”. Wiesz jest wyjątkowym spacerem uliczkami Siemiatycz gdzie wypatrzeć można zabytki świadczące o historii miasta. Ilustrując ten wiersz przedstawiamy też fotografie opisanych kamienic, balkonów, ganeczków.POBIERZ APLIKACJĘ


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.