Siemiatycze

Jacek Galiński w siemiatyckiej bibliotece

Kultura Czw. 04.08.2022 09:51:03
04
sie 2022

Jacek Galiński, autor popularnych kryminałów komediowych z Zofią Wilkońską, szaloną emerytką, w roli głównej w środę, 3 sierpnia był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach.

W spotkaniu uczestniczyli miłośnicy talentu pisarskiego Jacka Galińskiego, którzy przeczytali wszystkie jego książki (łącznie z książką dla dzieci) ale nie zabrakło też osób, które deklarowały, że nie znają tej twórczości i mają zamiar sięgnąć do przygód pani Zofii dopiero po spotkaniu.

Autor poczytnych kryminałów opowiadał jak powstają jego książki, wyjaśniał na jakim etapie kończy się praca pisarza a zaczyna praca wydawnictwa. Zapytany, kto był pierwowzorem pani Zofii Wilkońskiej odpowiedział, że postać z książki ma w sobie wiele cech jego cech i to właśnie on sam jest jej pierwowzorem. Twórca nie chciał zdradzić czy nietuzinkowa emerytka Zofia zakończyła już swoje przygody, czy pojawi się na kartach kolejnych kryminałów. Z wykształcenia scenarzysta nie krył też, że jego zdaniem książka jest świetnym materiałem na film, chociaż nie wiadomo czy taki powstanie.

Jacek Galiński, z wykształcenia scenarzysta i ekonomista, jako pisarz zadebiutował w 2019 roku książką „Kółko się pani urwało”, która zapoczątkowała cały cykl opowieści o niezwykłych przygodach starszej pani: Kółko się pani urwało, Komórki się pani pomyliły, Kratki się pani odbiły, Konkurenci się pani pozbyli, Koniec się pani nie udał. Wszystkie tytuły dostępne są w bibliotece w Siemiatyczach w wersji papierowej i audio.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.