Siemiatycze

Gość w dom.. Projekt o wielokulturowości i podlaskiej gościnności

Kultura Sob. 29.10.2022 13:43:01
29
paź 2022

- Jesteśmy z Podlasia Nadbużańskiego i jesteśmy z tego dumni. Pokazujemy nasz region i jego bogactwo dzieciom i młodzieży, by wiedzieli skąd są ich korzenie - powiedziała Radiu Podlasie Jolanta Sobesiuk, koordynator projektu „Gość w dom”.

W ramach projektu zorganizowano warsztaty fotograficzne w Pałacu w Korczewie. Pani Beata Ostrowska-Harris, właścicielka dóbr korczewskich, podczas prezentacji zdjęć stwierdziła, że ich klimat pasuje do Korczewa.

Warsztaty fotograficzne, tkania krajki, etnodesign, kulinarne, „w roli głównej Korczak” - to działania w ramach projektu „Gość w dom” realizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Lot nad Bugiem”.
Podsumowaniem projektu była wystawa fotografii stylizowanej, którą zorganizowano w piątek, 28 października w Zagubku w Drohiczynie. Podczas spotkania przedstawiono projekcję opowiadającą o działaniach projektowych. Odbył się koncert Chóru „Wokaliza” z Siemiatycz. Przygotowano poczęstunek, który był okazją do pokazania podlaskiej gościnności, na którą był też nakierowany projekt.

Celem projektu edukacyjnego „Gość w dom - wielokulturowość dziedzictwem Podlasia” było wydobycie bogactwa, piękna i ogromu możliwości nadbużańskich terenów. W projekcie wzięło udział prawie 300 uczniów i 50 nauczycieli z nadbużańskich gmin: Huszlew, Stara Kornica, Mostów, Platerów, Mielnik, Sarnaki, Serpelice, Dziadkowice, Milejczyce, Grodzisk, Drohiczyn i Korczew.

Wystawę stworzoną w ramach projektu można oglądać w Zagubku w Drohiczynie do końca listopada. Po tym terminie wystawa powędruje w kolejne miejsca.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.