Siemiatycze

Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury nagrodzona

Kultura Czw. 29.12.2022 12:21:20
29
gru 2022

Jolanta Sidorowicz dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury została odznaczona Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego. Odznaczenie będące dowodem szacunku dla inicjatorów cennych przedsięwzięć promujących kulturę i tradycję regionu wręczył marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

W środę, 28 grudnia w Podlaskim Instytucie Kultury odbyło się spotkanie i koncert zorganizowane jako podziękowanie dla ludzi kultury. Marszałek Artur Kosicki wręczył Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego, zebrani uczestniczyli również w świątecznym koncercie, podczas którego wystąpił Łukasz Zagrobelny.

- Dzisiaj jako Samorząd Województwa Podlaskiego, ale również w imieniu mieszkańców regionu chcemy podziękować wam za to wszystko co robicie dla rozwoju i upowszechniania kultury w województwie podlaskim. Jesteśmy świadomi jak dużo pracy należy włożyć w to co robicie. Wiemy, że często jest to połączenie waszej pasji razem z zawodem, który wykonujecie – powiedział marszałek Artur Kosicki i zwrócił się także do osób odznaczonych. – Ten państwa wkład w naszą podlaską kulturę jest ogromny. Zarówno w Lipsku, jak i w Siemiatyczach ośrodki kultury rozwijają się prężnie i widać to nie tylko poprzez działania artystyczne, ale podczas różnego rodzaju wydarzeń.

Jak usłyszeli zebrani podczas uroczystości - Jolanta Maria Sidorowicz jest wieloletnią dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury. Dzięki jej wsparciu możliwa była organizacja wielu znanych i popularnych wydarzeń kulturalnych w województwie podlaskim. Współorganizowała XVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu Podlasie 2019”, a także lokalną edycję projektu „Verba Sacra” – czytanie fragmentów Pisma Świętego z udziałem znanych aktorów i muzyków. Pod jej kierownictwem w SOK realizowane były spotkania z cyklu „Przystanek historia” we współpracy z białostockim oddziałem IPN. Od wielu lat działa razem z Podlaskim Instytutem Kultury.

Odznaczenie otrzymał też Franciszek Wiesław Bochonko – animator kultury, który od wielu lat zarządza Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury (MGOK) w Lipsku.

W trakcie uroczystości marszałek Artur Kosicki otrzymał kryształową czarę, jako podziękowanie ze strony ludzi kultury z regionu - animatorów, edukatorów, menadżerów za wspieranie projektów na rzecz edukacji kulturalnej w województwie podlaskim.

- Każdy z nas tu obecnych wie pracując w swoich środowiskach jak bardzo ważne jest wsparcie, zrozumienie i docenienie roli kultury i ludzi kultury. A to wszystko mamy – powiedziała Barbara Bojaryn – Kazberuk, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury wręczając marszałkowi upominek.

W wydarzeniu uczestniczyła także Agata Puchalska – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w urzędzie marszałkowskim.


Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Paweł Krukowski / UMWP
ABol/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.