Siemiatycze

Dobre kino w nadbużańskim plenerze

Kultura Pon. 16.08.2021 14:59:09
16
sie 2021

Czy można podziwiać piękne nadbużańskie plenery, obserwować zachód słońca i jednocześnie być w kinie? Tak, można. Okazję do tego mieli mieszkańcy i turyści, którzy w sobotę, 14 sierpnia odwiedzili Podlaskie Kino Plenerowe, które właśnie tego dnia gościło w Mielniku. Był to pierwszy seans Podlaskiego Kina Plenerowego w powiecie siemiatyckim, a na dużym ekranie zaprezentowano film z roku 2019 „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland.

Film rozgrywający się w skutej mrozem i pokrytej śniegiem Rosji był zdecydowaną ochłodą ciepłego popołudnia. Zanim dorośli zasiedli na kinowych leżaczkach, by wybrać się w filmową podróż do roku 1933, do kina zaproszone był dzieci, dla których przygotowano kreskówkę Scooby Doo.

Amfiteatr Topolina w Mielniku to latem miejsce, gdzie koncentruje się życie kulturalne i artystyczne. Niemal tydzień w tydzień organizowane są tu koncerty, spektakle, gości muzyka, taniec czy kabaret, w tym miejscu świetnie odnalazło się też kino.

Podlaskie Kino Plenerowe ma formułę kina samochodowego, a widzom udostępniane są także dezynfekowane każdorazowo leżaki. Filmy są odtwarzane na ekranie typu LED o powierzchni 24 metrów kwadratowych, a dobre nagłośnienie zapewnia sześć kolumn.

Organizatorem pokazów jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego we współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury, w Mielniku wspierał ich Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.