Siemiatycze

Z diecezji drohiczyńskiej po raz drugi na Jasną Górę pojedzie Pielgrzymka Rowerowa

13
lip 2022

W tym roku po raz drugi odbędzie się Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest ks. Bartosz Ojdana. Kapłan, który do Częstochowy pojechał rowerem bo nie można było iść pieszo, nie ma żadnych wątpliwości, że to Boże dzieło.

Pielgrzymowaniu na rowerach towarzyszyć będzie hasło „Jedziemy w pokoju Chrystusa”. Dopełnieniem jest program duchowy, każdy dzień rozpoczyna Msza Św., na postojach są Godzinkami i koronka do Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem dnia jest modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

Pomysł rowerowego pielgrzymowania zrodził się w czasie pandemii, gdy nie można było zorganizować pieszej pielgrzymki z Drohiczyna na Jasną Górę w tradycyjnej formie. Za pierwszym razem był to spontaniczny wyjazd 10 rowerzystów, w kolejnym roku była to już oficjalna forma pielgrzymowania z diecezji drohiczyńskiej i wzięły w niej udział 43 osoby.
Pielgrzymowanie to czas modlitwy i oddania codzienności Panu Bogu, ale potrzeba też sił fizycznych, by w kilka dni dotrzeć rowerem na Jasną Górę, jednak jak przekonuje ks. Ojdana nie jest to zadanie ponad siły.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 21 – 25 sierpnia na trasie Miedzna – Częstochowa. Zapisy prowadzone są mailowo, zgłoszenie należy wysłać na adres ks.bartosz.ojdana@gmail.com w odpowiedzi pielgrzym otrzyma regulamin pielgrzymki, szczegółową trasę i inne potrzebne informacje i wskazówki. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona.

Do wspólnego, rowerowego pielgrzymowania na Jasną Górę zapraszają Agnieszka Bolewska-Iwaniuk i ks. Bartosz Ojdana - pomysłodawca i organizator Drohiczyńskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę, doświadczony pielgrzym, który do Częstochowy nieraz docierał na własnych nogach i na rowerze.

POSŁUCHAJFoto: Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę / Archiwum 2021
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.