Siemiatycze

W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy... Rezurekcja w Siemiatyczach

09
kwi 2023

- Kościół gromadzi nas by ratować się chwalą Zmartwychwstania, chcemy przyjąć tę radość i dzielić się nią - mówił ks. Bohdan Sawicki podczas Mszy Św. rezurekcyjnej celebrowanej w poranek wielkanocny w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.

- W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy... cytował psalm responsoryjny i dalej objaśniał - dołączamy do apostołów którzy są przy grobie Pańskim, którzy są zaszokowani gdy widzą tak wielkie dzieła. Zmartwychwstanie może nas zachwycać ale i przerastać ludzkie myślenie. Wśród nas jest ciągle wiele osób które nie potrafią zachwycić się Zmartwychwstaniem. Podążamy za apostołami, którzy byli bardzo blisko Pana Jezusa a potrzebowali zobaczyć pusty grób by zrozumieć że nie ma Go pośród umarłych. Podążamy dziś za tymi którzy byli świadkami Zmartwychwstania, którzy widzieli Zmartwychwstałego Pana, ich świadectwo jest dla nas umocnieniem.
Proboszcz zwracał uwagę, że różnymi drogami dochodzimy do prawdy o Zmartwychwstaniu przez radość, ale i przez cierpienia, nieraz przez przemyślenia.
Na koniec homilii mówił o polskim narodzie, który rozsiany po świecie przeżywa radość Zmartwychwstania.

Poranna Msza Św. celebrowana w Niedzielę Wielkanocną rozpoczęła się od procesji rezurekcyjnej, której idą za zapalonym paschałem – symbolem Zmartwychwstałego Chrystusa, za figurą Jezusa, za krzyżem, adorując niesiony przez kapłanów Najświętszy Sakrament parafianie i goście oznajmili światu, że grób jest pusty – Chrystus Zmartwychwstał!

W procesji licznie uczestniczyli kapłani posługujący w parafii ks. Bohdan Sawicki, ks. Daniel Obzejta, ks. Maciej Domańszczyński, służba liturgiczna – lektorzy, ministranci, ceremoniarze, dzieci niosły poduszeczki, dziewczynki sypały kwiatki, niesiono chorągwie, asystowali strażacy, z modlitwa i pieśnią podążała wspólnota parafialna, całość ubogacał chór i schola parafialna kierowana przez organistę Sebastiana Skrzypkowskiego. W uroczystej procesji zgromadzeni trzykrotnie przeszli wokół kościoła. Po wejściu do kościoła uroczyście odśpiewano hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i sprawowano Mszę Św.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook