Siemiatycze

W Siemiatyczach odbyły się warsztaty śpiewu liturgicznego

05
cze 2023

W dniach 2-4 czerwca w Siemiatyczach odbywały się Warsztaty Muzyki Liturgicznej Diecezji Drohiczyńskiej. Zajęcia prowadził kompozytor i dyrygent Jan Krutul. Muzyk zwraca uwagę na to, jak ważne w śpiewie jest zrozumienie treści.

- Słowa, które byśmy tylko przeczytali zupełnie inaczej rezonują w nas, kiedy słyszymy je w formie muzycznej, kiedy słyszymy je w formie utworu, zwłaszcza utworu chóralnego, kiedy głosy splatają się w pięknej harmonii. Harmonia ta podkreśla znaczenie słów. To jest coś, co jest wyjątkowe w muzyce chóralnej, coś co sprawia, że nie tylko drga powietrze od dźwięków, ale drgają też struny duszy.

Pani Kasia jako nastolatka uczestniczyła w warsztatach i była jedną z osób, które współtworzyły to młode dzieło. Teraz przyjechała na muzyczny weekend z mężem i dwójką dzieci. - Teraz to uczestnictwo jest trochę inne, ale jeśli ktoś zastanawia się czy warto pojechać na takie warsztaty z małymi dziećmi, to na pewno warto, bo zawsze można tu odnaleźć coś dla siebie i jest to bardzo ożywiające doświadczenie.

Warsztaty muzyczne zorganizowane przez Duszpasterstwo Liturgiczne Diecezji Drohiczyńskiej odbywały się w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach, a towarzyszyło im przesłanie „Usłyszeć Serce najwyższego – warsztaty muzyczne o świętym Józefie”. W spotkaniu uczestniczyły osoby indywidualne i rodziny z dziećmi.

Uczestnicy warsztatów dzielili się efektami swej pracy z mieszkańcami Siemiatycz przed dwa dni włączając się w oprawę muzyczną Mszy Św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook