Siemiatycze

W parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach młodzież przyjęła sakrament bierzmowania

12
maj 2023

W czwartek, 11 maja w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach 90-osobowa grupa młodych ludzi przyjęła z rąk pasterza diecezji drohiczyńskiej JE Piotra Sawczuka sakrament bierzmowania. Towarzyszyli im w tym dniu rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, nauczyciele i wychowawcy oraz kapłani z dekanatu siemiatyckiego, wśród nich gospodarz parafii ks. Bohdan Sawicki i dziekan siemiatycki ks. Jerzy Cudny.

- Duch Święty przychodzi z bogactwem siedmiorakich darów, by wesprzeć was młodych, by pomóc wam trafić w ręce dobrego Boga - mówił biskup do kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Podczas Mszy Św. modlono się za nowo bierzmowanych aby umocnieni przez Dary Ducha Świętego zawsze postępowali jak dzieci Boże nie wstydząc się swoje wiary oraz za wszystkich młodych ludzi, aby wielu z nich nie wahało się odpowiedzieć na głos powołania do wyłącznej służby Bogu.

- Cieszymy się, że weszliśmy na kolejny etap na drodze naszego życia - życia dojrzałą wiarą i wydawania jej owoców. - mówili przedstawiciele młodzieży dziękując za udzielony sakrament.

Z ramienia parafii młodzież przygotowywał do sakramentu bierzmowania ks. Daniel Obzejta wspierany przez katechetki s. Katarzynę Łukowiak, Agnieszkę Olendzką i Ewelinę Łukaszewicz.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.