Siemiatycze

W niedzielę pielgrzymi wyruszą w drogę do Ostrożańskiej Pani

05
lip 2024

Piesze pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Ostrożanach to tradycja nierozerwalnie związana z rocznicą koronacji papieskimi koronami Cudownego Obrazu Matki Bożej. Także w tym roku w niedzielę, 7 lipca z wielu parafii pątnicy wyruszą do Ostrożan.

Wzmianki o szczególnym kulcie, jakim był darzony obraz Matki Bożej Ostrożańskiej sięgają XVII wieku. 5 lipca 1987 roku odbyła się koronacja Obrazu, od tego czasu rozszerza się kult Ostrożańskiej Pani. Rocznica koronacji celebrowana jest rokrocznie w pierwszą niedzielę lipca. Tego dnia do Sanktuarium przybywa najwięcej pielgrzymek, liczne grupy pielgrzymów przychodzą do Ostrożan pieszo.

To wyjątkowe miejsce, gdzie bije Serce Matki Bożej, mówi ks. Piotr Wójcik proboszcz Ostrożańskiej parafii i kustosz Sanktuarium i podkreśla, że wyjątkowość tego miejsca, to cudowny wizerunek Najświętszej Maryi Panny - Pani Ostrożańskiej, który od wieków przywołuje tutaj liczne grupy wiernych.

Pielgrzymi z Siemiatycz wyruszą w drogę do Ostrożan w niedzielę, 7 lipca o godz. 6.00 spod kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach.

W Ostrożanach pielgrzymi wezmą udział w Eucharystii celebrowanej przez bpa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00, na ołtarzu polowym przed Sanktuarium.

Do udziału w uroczystościach 37. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej zaprasza proboszcz parafii w Ostrożanach, kustosz ostrożańskiego Sanktuarium ks. Piotr Wójcik.
Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook