Siemiatycze

W Czajach i Węgrowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Dariusza Misiora

16
sty 2024

- Odszedł nagle, tak zdecydował Bóg - mówił biskup drohiczyński Piotr Sawczuk podczas Mszy Św. pogrzebowej śp. ks. Dariusza Misiora, który zmarł 12 stycznia w wieku 56 lat.

- Śmierć tego kapłana jest dla nas wszystkich zaskoczeniem. Odszedł przedwcześnie, bez uprzedzenia, pod osłoną nocy, nie doczekawszy poranka, w połowie oddechu, w połowie różnych ziemskich planów. Potwierdził oczywistą prawdę, że człowiek nie panuje nad swoim życiem, a tym bardziej nad swoją śmiercią, bo to nie on, ale Bóg jest Panem zarówno życia, jak i śmierci.

Ks. Dariusz Kujawa kolega kursowy zmarłego wspominał kazania głoszone przez śp. ks. Misiora. Jego nagłe odejście do Domu Pana nazwał ostatnim kazaniem. Podkreślił, że nagła śmierć kapłana przypomina nam o kruchości i przemijalności ludzkiego życia.

Kazanie w kościele w Czajach wygłosił ks. Tadeusz Kryński – dziekan ciechanowiecki. Przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia śp. ks. Dariusza podkreślając jego życzliwość i otwartość na drugiego człowieka, zaangażowanie w życie duszpasterskie parafii i dekanatu. Podziękował za wszelkie dobro, jakie dokonało się poprzez kapłańską posługę zmarłego.

W trakcie uroczystości wspomnienia i podziękowania popłynęły z wielu stron. Głos zabrał przedstawiciel kręgu Domowego Kościoła, nad którym opiekę duszpasterską sprawował zmarły kapłan, przedstawiciel Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu oraz Dorota Łapiak reprezentująca społeczność powiatu wysokomazowieckiego oraz gminy Ciechanowiec. Szczególne słowa wdzięczności wyraził Antoni Malinowski przemawiający w imieniu całej wspólnoty w Czajach. Podkreślił wielkie zaangażowanie śp. ks. Dariusza w życie parafian, zarówno pod względem duszpasterskim, jak i gospodarczym.

Dalsza część uroczystości pogrzebowych miała miejsce w kościele św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie. Ciało śp. ks. Dariusza spoczęło na cmentarzu parafialnym w Węgrowie.

Śp. ks. Dariusz Misior miał 56 lat, w tym roku obchodziłby 30-lecie posługi kapłańskiej. Od roku 2020 roku był rektorem rektoratu NMP Matki Miłosierdzia w Czajach.

W poniedziałek, 15 stycznia w Czajach gdzie był rektorem, sprawowano Mszę Św. żałobną, a następnie w Węgrowie odbyły się uroczystości pogrzebowe. W ostatniej drodze zmarłego kapłana uczestniczyła rodzina, księża, seminarzyści, siostry zakonne, przyjaciele i parafianie. Mszy Św. żałobnej przewodniczył biskup senior Tadeusz Pikus, a Mszy Św. pogrzebowej biskup Piotr Sawczuk.

Homilia biskupa Piotra Sawczuka wygłoszona w Węgrowie podczas Mszy Św. pogrzebowej.


Ks. Dariusz Misior urodził się 27 stycznia 1967 r. w Węgrowie. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Węgrowie. W 1988 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące w Węgrowie. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. W wyniku nowego podziału administracyjnego diecezji w Polsce od 1992 r. formację seminaryjną kontynuował w Drohiczynie. Święcenia diakońskie przyjął w Sokołowie Podlaskim 12 czerwca 1993 r.; święcenia kapłańskie zaś w Korytnicy 11 czerwca 1994 r. z rąk ks. bp. Jana Chrapka.

Kolejne miejsca pracy wypełniały wikariaty w parafiach: Topczewo (1994-1995), Brańsk (1995-1996), Grodzisk k. Siemiatycz (1996-1998), Ceranów (1998-2000), Prostyń (2000-08.2005), Sokołów Podlaski – Miłosierdzia Bożego (2005-2010). W latach 2010-2013 pełnił urząd proboszcza w parafii Rogów. Następnie był rezydentem parafii Miłkowice Maćki, pomocnikiem parafii w Śledzianowie, kapelanem Klasztoru Mniszek Benedyktynek w Drohiczynie. Pełnił funkcję wikariusza parafii w Drohiczynie oraz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Od roku 2020 był rektorem rektoratu w Czajach.


Fot. ks. Marcin Gołębiewski/Diecezja Drohiczyńska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook