Siemiatycze

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafii w Milejczycach

07
cze 2024

Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Milejczycach zaprasza parafian i wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa do wspólnej modlitwy w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego.

Piątek, 7 czerwca:
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta);
19.00 - Msza Święta (czytanie intencji przed Obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Koronka do Serca Pana Jezusa, homilia, śpiewana litania do Serca Pana Jezusa, procesja Eucharystyczna).

Dumą kościoła w Milejczycach w diecezji drohiczyński jest obraz Najświętszego Serca Jezusa z motywem Dobrego Pasterza, który prawdopodobnie jest najstarszym takim wizerunkiem w Polsce. Obraz od niemal trzech wieków otoczony jest czcią jako słynącym łaskami. W ostatnim czasie obraz odnowiono, jednocześnie wprowadzono stałe pierwszo-piątkowe nabożeństwa z modlitwą Koronką do Serca Pana Jezusa. Każdego dnia do Milejczyc przybywają wierni, którzy szukają tu ukojenia i proszą o łaski.
Kościół w Milejczycach i znajdujący się tam obraz znane są w całej Polsce a także poza granicami. Obszerny artykuł o tym miejscu ukazał się w Czechach w czasopiśmie o Miłosierdziu Bożym, „Apostoł Miłosierdzia Bożego” wydawanym przez Ojców Pallotynów.

Tekst wzbogacają zdjęcia Agnieszki Bolewskiej-Iwaniuk / podlasie24.pl.Źródło: Parafia Milejczyce

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.