Siemiatycze

Teatr ewangelizacyjny w Siemiatyczach

19
lis 2023

W niedzielny wieczór, 19 listopada w Siemiatyczach miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W kościele pw. św. Andrzeja Boboli odbył się spektakl „Tajemnica Eucharystii”.

W trakcie wieczornej Mszy Św. posługiwała grupa modlitewna z Czarnej Białostockiej, to osoby tworzące wspólnotę. Prowadzą też teatr ewangelizacyjny i na zaproszenie Akcji Katolickiej w Siemiatyczach i parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach przyjechały z jednym ze swoich spektakli - „Tajemnica Eucharystii”.

Przedstawienie inspirowane jest objawieniami Cataliny Rivas, przypomina i ukazuje, co dokonuje się w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary. Widz, patrząc oczami boliwijskiej mistyczki, może krok po kroku zobaczyć, co dzieje się podczas sprawowania Eucharystii. Pozwala to nie tylko na nowo odkryć piękno i głębię Mszy Świętej, ale też w przyszłości bardziej świadomie w nim uczestniczyć.

Białostocka grupa już od kilku lat podróżuje z tym spektaklem odwiedzając kolejne parafie w rożnych diecezjach, wszędzie spotykają się z gościnnością i życzliwością. Nie inaczej było w Siemiatyczach, gdzie kościół wypełniły setki widzów, w tym wiele rodzin z dziećmi, obecni byli księża, alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, siostry zakonne z Siemiatycz i Nurca Stacji.

Jeśli ktoś nie był i nie obejrzał tego przedstawienia, można doradzić tylko jedno – by poszukać kolejnych spektakli i obejrzeć sztukę przy najbliższej okazji, z pewnością warto też sięgnąć po teksty dotyczące objawień Cataliny Rivas. Czas poświęcony na lekturę z pewnością nie będzie czasem straconym.

Teatr Ewangelizacyjny z Czarnej Białostockiej ma w swym repertuarze kilka spektakli, które przybliżają widzom sprawy dotyczące wiary. Już teraz ks. Bohdan Sawicki, proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach w imieniu swoim i pani Teresy Kłykocińskiej, prezes siemiatyckiego Oddziału Akcji Katolickiej zaprosił grupę do Siemiatycz z kolejnymi inscenizacjami.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.