Siemiatycze

Święto WTZ-owej Rodziny

28
cze 2024

Dzień Rodziny to radosne spotkanie, które rokrocznie odbywa się w Warsztacie Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. Jest ono podziękowaniem dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci, za ich trud, pracę, za miłość, jednocześnie to swoiste podkreślenie, że cała warsztatowa społeczność jest jak jedna rodzina. Spotkanie to odbyło się w czwartek, 27 czerwca.

Jak każde uroczyste spotkanie w siemiatyckim WTZ, Dzień Rodziny rozpoczęła Msza Święta w kaplicy pw. św. Józefa, po której sprawowano nabożeństwo w obrządku prawosławnym. Eucharystię celebrował przyjaciel warsztatu ks. Jarosław Błażejak proboszcz parafii w Czartajewie. W kazaniu kapłan nawiązując do słów Ewangelii dnia (Mt 7, 21-29) podkreślał, by budować dom na skale i wyjaśniał: - Pismo Święte, spowiedź, komunia św., modlitwa różańcowa, to skała na której możemy budować nasze życie.

Kolejnym punktem była prezentacja multimedialna pokazująca turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy uczestników WTZ do nadmorskiego Mielna. W czasie gdy licznie zgromadzeni goście oglądali fotografie, warsztatowi artyści przygotowywali się do występu. Warsztatowa grupa teatralna wystąpiła z premierą przedstawienia „Dwanaście miesięcy”. Opowieść zabawna i mądra została pokazana z wielkim zaangażowaniem, kunsztem, wyczuciem postaci i sytuacji. Jak wyjaśniała siostra Marinessa, która spektakl opracowała i wyreżyserowała, zabawna historyjka miała pokazać, że dobro i prawda zawsze się obronią.

Na koniec zaproszono wszystkich na wspólną Agapę, na wszystkich zgromadzonych czekały pyszności z grilla, do tańca przygrywał Zespół Muzyczny Atut.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook