Siemiatycze

Święcenie pokarmów w kościele Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach

30
mar 2024

Pielęgnując i troszcząc się o tradycje przynosimy dziś do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny. W dzień świecimy pokarmy, adorujemy Pana Jezusa , wieczorem zgromadzimy się na Liturgii Paschalnej. Podczas świecenia pokarmów w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach, proboszcz parafii ks. Jerzy Cudny dziękował za wierność tradycji, zachęcał do modlitwy przy Grobie Pańskim, składał też świąteczne życzenia:

- Niech te Święta będą przeżywane wspólnie, rodzinnie, w duchu wspólnoty Kościoła. Niech Baranek Paschalny będzie dla nas mocnym wyraźnym znakiem zwycięstwa nad złem, śmiercią, grzechem, szatanem i nienawiścią.

Na koniec wszyscy zatrzymali się na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem umieszczonym w Grobie Pańskim. Grób zdobi napis – w Tobie Panie jest źródło życia. Poniżej groty z ciałem Chrystusa umieszczono małe źródełko.W obu siemiatyckich kościołach święcenie pokarmów na stół wielkanocny rozpoczęto od godz. 9.00. W parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach świecenie odbywa się co godzinę, do godz.15.00. W parafii pw. Św. Andrzeja Boboli także co godzinę, do 16.00. Przy świecenie pokarmów wierni składają dary żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących.O godz. 18 w kościele Wniebowzięcia NMP i w kościele św. Andrzeja Boboli – liturgia Wigilii Paschalnej. Następnie w obu parafiach adoracja do godz. 23.00. W niedzielę znów jednakowo o godz. 6.00 rezurekcja z procesją w kościele św. Boboli wokół kościoła w kościele Wniebowzięcia wokół ronda.

Wielka Sobota, to w Kościele czas ciszy i modlitwy przy grobie Chrystusa, gdzie wystawiony jest Najświętszy Sakrament. W adoracjach często uczestniczą wspólnoty działające przy parafiach ale też strażacy czy zespoły ludowe.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.