Siemiatycze

Siemiatycze - modlitwa w intencji strażaków

10
maj 2024

4 maja w Kościele wspominamy Św. Floriana, patrona strażaków, hutników, ale też kominiarzy, garncarzy, piekarzy, piwowarów, bednarzy i kowali. To patron, którego przyzywa się w wypadku zagrożenia przez ogień i wodę. Dlatego też 4 maja z życzeniami udajemy się do strażaków, bo to oni są służbą, która zawsze dąży z pomocą społeczności. Obchodom ich święta poza oficjalnymi apelami i zbiórkami tradycyjnie towarzyszy też modlitwa.

W Siemiatyczach Mszę Św. w intencji strażaków i ich rodzin z prośbą o błogosławieństwo i opiekę Św. Floriana sprawowano w czwartek, 9 maja w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. Jerzy Cudny, a koncelebrowali ks. Wiesław Niemyjski proboszcz parafii katedralnej w Drohiczynie, diecezjalny duszpasterz strażaków, ks. Jan Krasowski proboszcz parafii w Dziadkowicach, powiatowy duszpasterz strażaków i ks. Błażej Samociuk wikariusz z parafii WNMP w Siemiatyczach.

W homilii ks. Wiesław Niemyjski nawiązując do czytania dnia o tym jak św. Paweł udał się do Koryntu (Dz 18, 1-8) podkreślał, że strażacy podejmują się zadań, które mogą wydawać się przerażające, a są potrzebne, by ratować ludzi.


Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach uczestniczyli we Mszy Św. w galowym umundurowaniu wraz z pocztami sztandarowymi, dowództwem, przedstawicielami samorządów oraz ze swoimi rodzinami. Funkcjonariusze podjęli się czytań i śpiewu psalmów. Na koniec dziękowali wspólnocie za modlitwę, a kapłanom za sprawowanie Mszy Św.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook