Siemiatycze

Siemiatycka parafia pożegnała kapłana wyjeżdżającego do Włoch

10
lip 2022

Ks. Wojciech Ryczkowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, na mocy decyzji biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka rozpocznie posługę kapłańską we Włoszech. Ks. Ryczkowski został oddelegowany do pracy w Archidiecezji Arezzo-Cortona-Sansepolcro we Włoszech, dokąd w najbliższych dniach wyjedzie. W niedzielę, 10 lipca parafianie podziękowali duszpasterzowi za posługę.

Szczególne słowa wdzięczności kierowały dzieci, Ruch Oazowy i służba liturgiczna, bowiem roczna praca w parafii skupiona była właśnie na duszpasterstwie dzieci i młodzieży. Ks. Wojciech czuwał nad formacją ruchu oazowego, opiekował się ministrantami, z jego inicjatywy powstała schola parafialna.

We Mszy Św., podczas której żegnano wikariusza, uczestniczyli kapłani pochodzący z parafii Św. Andrzeja Boboli: ks. Grzegorz Konopacki, ks. Rafał Oleksiuk i dk. Paweł Sidun z zakonu Ojców Paulinów oraz goszczący w parafii ks. Tadeusz i proboszcz ks. Bohdan Sawicki.

Ks. Wojciech Ryczkowski, dziękując za wspólnie przeżyty czas w parafii, prosił o modlitwę w intencji podejmowanego dzieła pracy duszpasterskiej za granicą. Opowiadał o parafii, którą obejmie, o tym jak ludzie ochrzczeni odchodzą od Boga, o tym jak brakuje tam kapłanów – bywa tak, że ma komu sprawować Mszy Świętej. Polecał to dzieło posługi w kraju przez który przetoczył się walec laicyzacji, modlitwie siemiatyckich parafian.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.