Siemiatycze

Ruszyła 32. Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę

01
sie 2022

Sierpień, to tradycyjnie czas pielgrzymowania na Jasną Górę. 1 sierpnia na pielgrzymi szlak ruszyła Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. 1 sierpnia Grupa Zielona - Bielska i Fioletowa - Katedralna ruszyły z Drohiczyna po porannej Mszy Św., której przewodniczył biskup senior Antoni Dydycz. Grupy w tym roku będą szły razem, a ich przewodnikiem jest ks. Jarosław Błażejak.

W pierwszym dniu pielgrzymki połączone grupy przejdą 30-kilometrową trasę Drohiczyn – Sokołów Podlaski.
Grupa Żółta ruszyła w tym samym czasie z Łochowa pod przewodnictwem ks. Łukasza Skarżyńskiego. Tu Mszę Św. dla wyruszających w drogę sprawował biskup drohiczyński Piotr Sawczuk. Grupa łochowska dotrze dziś do Korytnicy.
2 sierpnia Grupa Pomarańczowa wyruszy z Sokołowa Podlaskiego z ks. Michałem Marczakiem po Mszy Św. o godz. 6.30.
Grupa Niebieska z Węgrowa po Mszy Św. o godz. 9.00 z przewodnikiem ks. Mateuszem Roguskim.
Pielgrzymi dojdą do Częstochowy 13 sierpnia o godz. 9.15. Msza Święta na Wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.30.

PIELGRZYMOWANIE DUCHOWE
W dniu gdy wyrusza pielgrzymka wiele osób, które nie mogą pójść na całą trasę dołącza do pątników, by choć przez jeden czy dwa dni być częścią pielgrzymkowej wspólnoty. Można też uczestniczyć w pielgrzymce – duchowo. 32. Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę towarzyszy hasło „Idziemy w Pokoju Chrystusa”. Dyrektorem pielgrzymki jest ks. Andrzej Falkowski.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.