Siemiatycze

Przeszkody na drodze do świętości – wielkopostny cykl rozmów z kapłanem

04
mar 2024

Gdy w Wielkim Poście poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, na naszej drodze pojawiają się różne przeszkody. Jak wyjaśnia ks. Jarosław Błażejak, pomocą w ich pokonaniu jest Jezus Chrystus i sakramenty. Jednak nawet korzystanie z sakramentów może być trudne gdy nie zawierzymy w pełni Panu Bogu, przestrzega kapłan. Przykładem tego są przeszkody w dobrej spowiedzi.

- Wydaje mi się, że jedną z przyczyn takiego myślenia jest to, że człowiek mimo że idzie do Chrystusa, mimo że bierze od Niego pomoc, łaskę, mimo że oddaje Mu się w tym sakramencie pojednania, to podświadomie, na pół świadomie a może wręcz w pełni świadomie – dalej działa sam. Z jednej strony oddaj wszystko Panu Jezusowi, a z drugiej strony pozostawiam w dalszym ciągu ster swojego życia - sobie.

Kapłan zachęca do zastanowienia się nad sakramentem spowiedzi i postawienia sobie ważnych pytań o to, jak przeżywamy ten sakrament. By odczucie zrzucenia z siebie balastu grzechów nie przesłoniło nam Chrystusa, który nas z tych grzechów oczyszcza. W spowiedzi ważne jest spotkanie z Chrystusem i oddanie wszystkiego Bogu, nie tylko grzechów ale całego swojego życia, podpowiada nasz rozmówca.

Rozważania te pojawiły się na naszej antenie w wielkopostnym cyklu traktującym o przeszkodach na drodze do świętości. Z ks. Jarosławem Błażejakiem proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Czartajewie, o tym co sprawia nam trudności w naszej wielkopostnej drodze rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

POSŁUCHAJ


Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook