Siemiatycze

Procesja fatimska w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

14
paź 2022

13 października w rocznicę ostatniego Objawienia Fatimskiego w wielu parafiach odbyły się procesje fatimskie. Od lat nabożeństwa fatimskie organizowane są w Siemiatyczach. Uroczysty charakter miało to ostatnie w tym roku nabożeństwo w parafii pw. św. Andrzeja Boboli, gdzie w prowadzenie procesji zaangażowali się nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II i uczniowie tej szkoły - ministranci.

Procesja różańcowa odbyła się po Mszy św. z kazaniem, które wygłosił ks. Daniel Obzejta. Kapłan przypominał przesłanie fatimskie i nawiązywał do historii objawień.
Po Eucharystii z modlitwą różańcową niosąc figurę Fatimskiej Pani wierni przeszli wokół kościoła. W procesji uczestniczyli kapłani, siostry zakonne, służba liturgiczna, młodzież, dzieci i licznie zgromadzeni parafianie. Rozważając tajemnice światła wierni zwracali się do Matki Bożej, prosząc – naucz nas wierności, naucz nas ufać Chrystusowi, słyszeć i słuchać, być przyczyną radości innych, pochylać się nad bliźnim.

W modlitwie w sposób szczególny powierzano nauczycieli i wychowawców z racji na nadchodzący Dzień Edukacji Narodowej. Modlono się też o pokój, o nawrócenie dla Rosji i jej przywódców.

Za przygotowanie i prowadzenie rozważań różańcowych dziękował szkolnej społeczności proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki. - Zawsze budujemy się świadectwem bliźnich zwłaszcza gdy dają świadectwo wiary. Mamy świadomość że przyjęcie imienia św. Jana Pawła II jest ogromnym zobowiązaniem.

Dziękując wszystkim za obecność i wspólną modlitwę mówił - oby dane nam było spotkać się tu znów w przyszłym roku 13 maja na kolejnym nabożeństwie fatimskim.

Na koniec odśpiewano Bogurodzicę i Apel Jasnogórski.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.