Siemiatycze

Posłani w pokoju Chrystusa

15
wrz 2022

„Posłani w pokoju Chrystusa”, pod tym hasłem, jak co roku w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września, a po raz drugi w Drohiczynie odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, na którym spotkało się niemal 2500 młodych wraz z katechetami i wychowawcami.


Spotkanie rozpoczął niezawodny ks. Łukasz Redosz, który poprowadził integrację, był taniec, śpiew i ogromna ilość śmiechu, a po tej konkretnej dawce energii, przyszła pora na konferencję którą wygłosił Michał PAX Bukowski - lider zespołu Muode Koty, który też nie pierwszy raz gościł z koncertem w Drohiczynie. Michał jest również prowadzącym programu dla młodzieży Studio Raban. Świadectwo życia, którym dzielił się PAX w trakcie spotkania, dało wielu młodym osobom nadzieję na to, że z Chrystusem wszystko jest możliwe.
Centralnym punktem spotkania była Msza Św. pod przewodnictwem biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka. Pasterz diecezji z radością powitał młodych i podziękował za liczne przybycie, młodzieży oraz wychowawców i katechetów do Drohiczyna. Nawiązując do przeżywanego tygodnia wychowania oraz w dniu Święta Podwyższenia Krzyża, Biskup przywołał historię krzyża i zachęcał by każdy nas zamiast uciekać, wziął swój krzyż, bo to właśnie on prowadzi do pokoju. Przybliżył wszystkim zgromadzonym postać Carla Acutisa, który w wieku siedmiu lat chciał już pójść do Pierwszej Komunii.
Na Dniu Młodzieży obecne były sztandary szkół, którym patronują święci i błogosławieni.
Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej i Ruchu Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej podziękowali za obecność bp. Piotrowi Sawczukowi oraz za sprawowanie Eucharystii i wygłoszone Słowo Boże. Następnie został odczytany telegram, który jak co roku, zostanie wysłany do Papieża Franciszka. Ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz Wydziału Młodzieży i Asystent Diecezjalny KSM DD wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego Dnia Młodzieży.
Po Mszy Św. odbył się koncert ks. Kuby Bartczaka, jest to kapłan i raper, wydał już 4 albumy którymi ewangelizuje młodzież. Zaprosił on księży z diecezji drohiczyńskiej do wykonania wspólnego utworu, którym podczas koncertu udało się porwać młodzież do tańca i śpiewu.
Po pełnym emocji czasie i posileniu duszy, przyszedł czas na posilenie ciała, dzięki życzliwości Dyrektora Administracyjnego WSD Drohiczyn - ks. Piotra Jurczaka, wszyscy mogli zgromadzić się na przygotowanym posiłku na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
Organizatorem Diecezjalnego Dnia Młodzieży było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Wydarzenie było możliwe dzięki partnerstwu Województwa Podlaskiego w ramach zadania publicznego „Kultura kreująca młodych”.
W tym miejscu organizatorzy przekazują podziękowania za wszelkie wsparcie w organizacji wydarzenia:
Za oprawę muzyczną Mszy św. serdecznie dziękujemy scholi na ręce ks. Błażeja Samociuka i pani Magdaleny Chomać. Podziękowania należą się również ks. Mateuszowi Gołosiowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury panu Rafałowi Siwkowi wraz z pracownikami. Pragniemy równie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji, pracownikom Spółki Orły z Podlasia. Dziękujemy darczyńcom indywidualnym którzy wsparli nasze wydarzenie. Dziękujemy także dziekanowi katedralnemu ks. kan. Wiesławowi Niemyjskiemu. Dziękujemy wolontariuszom KSM. Dziękujemy Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej za uwiecznienie i transmitowanie całego wydarzenia. Dziękujemy bardzo serdecznie 33 Drużynie Harcerskiej „Adept’’. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Drohiczynie za pilnowanie porządku przed i w trakcie wydarzenia.Tekst – Natalia Beata Zielińska
Foto: Ks. Wojciech Łuszczyński / Diecezja Drohiczyńska
Oprac. ABol
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.