Siemiatycze

Pierwszy piątek miesiąca w parafii Milejczyce

01
gru 2023

Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Milejczycach zaprasza parafian i wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa na comiesięczne, wieczorne uroczystości ku czci Serca Jezusowego - do wspólnej modlitwy w pierwszy piątek miesiąca.

W piątek, 1 grudnia w kościele w którym w bocznej nawie znajduje się obraz Najświętszego Serca Jezusowego, o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta). O godz. 18.30 Różaniec, o 19.00 sprawowana będzie Msza Święta (czytanie intencji przed Obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Koronka do Serca Pana Jezusa, homilia, śpiewana litania do Serca Pana Jezusa ).

Dumą kościoła w Milejczycach w diecezji drohiczyński jest obraz Najświętszego Serca Jezusa z motywem Dobrego Pasterza, który prawdopodobnie jest najstarszym takim wizerunkiem w Polsce. Obraz od niemal trzech wieków otoczony jest czcią jako słynącym łaskami. W ostatnim czasie obraz odnowiono, jednocześnie wprowadzono stałe pierwszopiątkowe nabożeństwa z modlitwą Koronką do Serca Pana Jezusa. Każdego dnia do Milejczyc przybywają wierni, którzy szukają tu ukojenia i proszą o łaski.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook